Aktuality

12.03.2019 20:00

EASA zastavila všechny operace Boeing 737 MAX8 v Evropě

(red), www.easa.europa.eu EASA zastavila všechny operace Boeing 737 MAX8 v Evropě

Po tragické nehodě letounu Boeing 737 MAX8, letu Etiopian Airlines ET302, Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) podniká všechny kroky nezbytné k zajištění bezpečnosti cestujících. Jako preventivní opatření dne 12.března 2019 EASA vydala směrnici o letové způsobilosti, která je účinná od 19:00 UTC, a pozastavila všechny letové operace všech letadel Boeing 737 MAX8 a 737 MAX9 v Evropě. 

EASA kromě toho zveřejnila směrnici o bezpečnosti, která je účinná od 19:00 UTC a pozastavuje všechny komerční lety provozované provozovateli ze třetích zemí do, uvnitř nebo z Evropské unie výše letadel Boeing 737 MAX8 a 737 MAX9. 
Vyšetřování nehod je vedeno etiopskými úřady s podporou Národní rady pro bezpečnost dopravy, protože letadlo bylo navrženo a postaveno ve Spojených státech. EASA nabídla svou pomoc při podpoře vyšetřování nehod. 
Agentura EASA průběžně analyzuje data tak, jak jsou k dispozici. V současné době probíhá vyšetřování nehod a je příliš brzy na to, aby se vyvodily závěry o příčině nehody.
Kromě zemí Evropské unie zakázaly provoz letounů Austrálie, Singapur, Malajsie, Omán, Mongolsko, Indonésie, Čínská lidová republika a některé letecké společnosti jako jsou v Etiopii všechny leteké společnosti, v Jihoafrické republice – Comair, na Kajmanských ostrovech - Cayman Airways, v Brazílii - Gol Airlines, v Norsku - Norwegian Air, Mexiku – Aeromexico, v Maroku - Royal Air Maroc, v Argentině - Aerolineas Argentinas, v Jižní Korei - Eastar Jet a v Indii - Jet Airways.

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama