Aktuality

03.12.2017 01:00

Do plného provozu v lednu

(red), www.pardubice.eu Do plného provozu v lednu
V listopadu se na svém zasedání potkaly jak krajská rada Pardubického kraje, tak i městská rada města Pardubic. Obě rady se tak v Pardubicích potkávají na pravidelných pracovních setkáních. Na tom listopadovém se sešli radní a shodli se na řadě významných témat včetně například dokončení nového terminálu pardubického letiště, který už je dokončený, ale probíhá přebírání stavby a do plného provozu by měl vstoupit s počátkem roku 2018.
Hostitelem jednání bylo město Pardubice, které je administrátorem Integrované teritoriální investice v Hradecko-pardubické aglomeraci.
K závěru se blíží výstavba nového letištního terminálu, od 19. listopadu 2017 začalo přejímání jednotlivých částí stavby a před vánočními svátky by měl Úřad pro civilní letectví povolit zkušební provoz. Zatím byly všechny termíny dodrženy a nový terminál by měl začít odbavovat cestující začátkem nového roku. Zároveň je počítáno v současné době s vícenáklady ve výši zhruba deset milionů korun, které jsou způsobeny objektivními důvody, například i se změnou legislativy, které se projekt musel přizpůsobit.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama