Aktuality

07.02.2020 01:00

Do Pardubic může Jumbo

(red), www.airport-pardubice.cz Do Pardubic může Jumbo
Akciová společnost EBA, která je provozovatelem civilní části pardubického letiště obdržela dne 4. února 2020 rozhodnutí Úřadu pro civilní letectví, kterým se povoluje provoz letadel typu Boeing 747 – 400F na letišti Pardubice.
Jedná se o takzvaný kritický, to znamená mezní typ letadla, jehož provoz musí být Úřadem pro civilní letectví na letišti Pardubice povolen. Typ Boeing 747 – 400 ve verzi F je nákladní variantou Boeingu 747 – 400. Jedná se o druhý takzvaný kritický typ letadla, jehož provoz je na letišti Pardubice povolen. Prvním byl typ Antonov An – 124 Ruslan.
Pardubické letiště už na své ploše uvítalo nejen zmíněný Antonov An-124, ale i vojenské stroje podobné kategorie McDonnell Douglas C-17A Globemaster, nebo i o něco kapacitně menší stroje v podobě například nákladní verze dopravního l,etounu McDonnell Douglas MD-11F, nebo vojenských verzí letounu Boeing 707 v podobě Boeing KC-135R Stratotanker, Boeing OC-135B a Boeing E-3A AWACS.
Na pardubickém letišti rovněž platí opatření v souvislosti s výskytem koronaviru 2019-ncov, protože společnost EBA a.s., obdržela  od Ministerstva zdravotnictví České republiky  nařízení k ochrannému opatření s účinností od 31. lednu 2020. Na základě přijatého ochranného opatření společnost EBA a.s, kontaktovala stávající letecké dopravce s požadavkem na zajištění informovanosti přilétávajících cestujících dle ochranného opatření. Dále společnost EBA a.s, předává tyto informace přilétávajícím cestujícím formou propagačních materiálů vyvěšených v příletové části letištního terminálu. EBA a.s. je v kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí Pardubice, s niž koordinuje veškeré kroky týkající se postupu a opatření v souvislosti se sířením nového koronaviru 2019-nCoV.
Na stránkách pardubického letiště se také už objevily první informace o letním letovém řádu, a kromě obvyklých destinací společností Ryanair, SkyUp a Rossiya, jsou už i zveřejněny první prázdninové destinace společností Bulgaria Air, SmartWings a Aegean do Burgasu respektive na Rhodos. viz. https://www.airport-pardubice.cz/letovy-rad.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama