Aktuality

03.10.2019 01:00

Do Káhiry A380

(red), www.bestcg.com Do Káhiry A380
Ve středu 2. října 2019 přiletěl poprvé do Káhiry Airbus A380 společnosti Emirates, která se tak stala první komerční leteckou společností, která na cestu do Egypta využívá největší dopravní letadlo světa. Zahajovací let také potvrdil připravenost letiště v Káhiře na linky provozované velkokapacitním letounem Airbus A380.
První let Emirates provozovaný Airbusem A380 byl operován jako EK 927 a EK 928 s odletem z Dubaje v 8,15 hodin a příletu do Káhiry v 10,00 hodin místního času. Zpáteční let z Káhiry v 13,15 hodin a přílet do Dubaje v 18,45 hodin místního času.
Podle provozního ředitele Emirates Adela Al Redhu byl Egypt pro Emirates vždy významným cílem v regionu: „S Egyptem úzce spolupracujeme již více než třicet let a nyní plníme náš závazek vůči této zemi a zasazujeme se o to, aby se lety Airbusem A380 do Káhiry staly součástí našich pravidelných linek. Máme radost, že právě Emirates má tu čest hrát významnou roli při vytváření milníků v letecké dopravě v Egyptě. Jsme přesvědčeni, že si egyptští pasažéři užijí zážitek z letu naším největším letadlem, zejména díky inovacím, jako jsou palubní salonek a sprchové lázně ve First Class.“
Airbus A380 společnosti Emirates bude na lince do Káhiry disponovat třemi letovými třídami s 426 místy v Economy Class, 76 polohovatelnými lůžky v Business Class a 14 luxusními kabinkami First Class Suite. Pasažéři First Class budou moci v letadle využít jednu ze dvou sprchových lázní a společně s cestujícími Business Class také palubní salonek se širokým výběrem lahůdek a nápojů. V Káhiře mohou navíc Platinum a Gold členové klubu Emirates Skywards od letošního roku využívat nový letištní salonek.
Společnost Emirates zahájila lety do Káhiry již v dubnu 1986 a od té doby přepravila více než 7,3 milionu cestujících. V současnosti společnost provozuje lety mezi Káhirou a Dubají 21krát týdně a od 28. října 2019 se počet letů zvýší na dvacet pět. Emirates zaměstnává po celém světě na různých postech přes dva tisíce egyptských občanů, včetně více než tisíc členů palubní posádky. Společnost v současnosti disponuje 112 Airbusy A380 a na doručení dalších 11 čeká.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama