Aktuality

02.12.2019 01:00

Do Alicante i v roce 2020 a v zimě Moskva

(red), www.airport-pardubice.cz Do Alicante i v roce 2020 a v zimě Moskva
Z pardubického letiště se bude létat kromě Kyjeva a společnosti SkyUp Airlines, i nadále do hlavního ruského města se společností Red Wings. Ale v současné době už jsou v prodeji i letenky na příští letní sezonu na linku z Pardubic do Alicante, kterou provozuje irský Ryanair. Stále je v provozu i autobusové spojení z Prahy na pardubické letiště a Dopravní podnik města Pardubice zajišťuje spojení k letům společnosti SkyUp Airlines.
V listopadu 2019 podepsala ředitelka společnosti EBA Hana Šmejkalova smlouvu se společností Ryanair na další období a tak linka do Alicante by měla být opět provozována od března do října v roce 2020. Linka je každoročně plně vytížena a průměrná  obsazenost je 95 procent a cílem společnosti EBA je zajistit celoroční provoz.
Další obchodní rozvoj pardubického letiště vítá i místopředseda Hospodářského výboru Martin Kolovratník: „Podle oficiálních statistik mezinárodní organizace Eurocontrol se intenzita leteckého provozu nad Evropou zvýší do roku 2040 o víc než padesát procent. Regionální letiště tak čeká prudký vzestup zájmu cestujících i leteckých společností. Znovu obnovená smlouva na linku do Alicante je důkazem, že pardubické letiště tento trend následuje jako jedno z prvních v ČR“.
Během prosince a ledna lze i nadále pardubické letiště využít na přímé spojení z Pardubic do Moskvy, protože společnost Red Wings nabízí lety do Moskvy kolem začátku nového roku, kdy je velká poptávka ruské klientely.
Pro větší komfort našich cestujících byla ve spolupráci s autobusovou dopravou zřízená pravidelná linka autobusu, jenž navazuje na lety z Kyjeva a dopraví cestující z terminálu pardubického letiště na pražský Černý most. Jízdenky na tuto linku je možné zakoupit přímo na letišti v Pardubicích a on-line prodej je k dispozici na webových stránkách letiště Pardubice. Od 5.listopadu 2019 zajišťuje Dopravní podnik města Pardubice třikrát týdně spojení pardubického hlavního nádraží a Letiště Pardubice k letům společnosti SkyUp Airlines do Kyjeva viz www.dpmp.cz/dpmp.cz/doc/pdf/20191105/90.pdf
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama