Aktuality

09.08.2018 01:00

Deset let u Emirates

www.bestcg.com Deset let u Emirates
Už deset slet slouží největší dopravní letadlo světa u letecké společnosti Emirates. Od prvního letu z Dubaje do New Yorku, který se uskutečnil 1. srpna 2008, přepravila flotila Emirates A380 více než 105 milionů cestujících. Za deset let nalétala tato ikonická letadla Emirates více než 1,5 miliardy kilometrů, což je ekvivalentem 39 000 cest okolo světa.
Společnost Emirates je největším provozovatelem letounů A380 na světě s flotilou 104 dvoupodlažních letadel, jež létají do 49 měst napříč šesti kontinenty. Každý den odlétá z dubajské letecké centrály Emirates 80 spojů obsluhovaných právě těmito letadly. V následujících letech bude letecké společnosti dodáno dalších 58 letounů A380.
Nejkratší trasa Emirates A380 je linka Dubaj – Kuvajt a nejdelší non-stop linkou je Dubaj – Auckland. Během deseti let se letecká síť této flotily rozšířila do mnoha velkých a regionálně významných letišť, jako například do Manchesteru, Brisbane, Kuala Lumpuru, Houstonu, Prahy, Kuvajtu, Johannesburgu, Sao Paola či na Mauricius.
„Dnes je to 10 úžasných let od prvního letu Emirates A380 a v současné době je A380 jedním z nejobdivovanějších a nejpozorovanějších letadel na světě. Cestující si jej oblíbili hlavně díky jeho pohodlí a dostatku prostoru ve všech cestovních třídách, ale i díky palubnímu salónku, palubním lázním a privátním suites ve First Class. I nadále chceme našim cestujícím dopřávat neopakovatelné zážitky na palubách A380. Tato ikonická letadla také mají významný dopad na letecký průmysl, stejně jako na ekonomiku zemí, ve kterých se nacházejí jejich dodavatelské řetězce a výrobní zařízení. Emirates A380 pomáhají také zvyšovat objem turistického ruchu, a doufáme, že i v následujících letech to bude stejné,“ řekl Sir Tim Clark, prezident společnosti Emirates Airline.
Letecká společnost Emirates létá z Prahy do Dubaje již od roku 2010, přičemž od 1. května 2016 na této lince pravidelně létá právě Airbus A380. Navíc od 1. července 2018 je linka Praha – Dubaj obsluhována dvakrát denně, k ikonické A380 se přidal i Boeing 777-300ER.
Díky codesharu společností Emirates a flydubai dochází ode dneška také na sjednocení věrnostních programů společností Emirates a flydubai. Díky sloučení se cestujícím společnosti Emirates budou načítat letecké míle i na letech se společností flydubai. Cestující, kteří častěji létají s flydubai, si mohou své flydubai letecké míle přenést do věrnostního programu Emirates Skywards.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama