Aktuality RSS

20.07.2017

Bezplatné Wi-Fi

(red), www.bestcg.com Bezplatné Wi-Fi
Neomezená data pro všechny členy Emirates Skywards, kteří cestují první nebo byznys třídou a nebo sleva až padesát procent pro členy Skywards Silver a Blue, kteří letí v ekonomické třídě, To je nová nabídka jmenované letecké společnosti pro pasažéry. Ostatní cestující získají dvacet MB dat zdarma na dvě hodiny, naopak neomezená data jsou pro členy Emirates Skywards Platinum a Gold.
>
 
20.07.2017

Droní seminář

(red), www.vtusp.cz Droní seminář
Státní podnik Řízení letového provozu České republiky uspořádal na konci června 2017 v Jenči u Prahy seminář na aktuální téma, což už podle názvu semináře bylo zřejmě. Seminář se jmenoval „Integrace a detekce bezpilotních prostředků v České republice se zaměřením na malé drony létající v malých výškách“. Účastníky byly desítky odborníků z různých zainteresovaných institucí, včetně zástupců Vojenského technického ústavu, v čele s ředitelem státního podniku Jiřím Protivou a technicko - obchodním ředitelem VTÚ Jaroslavem Trávníčkem.
>
 
19.07.2017

Partnerství Emirates a flyDubai

(red), www.bestcg.com Partnerství Emirates a flyDubai
Společnosti Emirates a flydubai v polovině července ujednaly vzájemnou dohodu, respektive partnerství, které umožní těmto leteckým společnostem z Dubaje spojit své síly a zajistit jejich zákazníkům bezkonkurenční cestovní nabídky. Obě společnosti budou nadále vedeny nezávisle, ale budou vzájemně využívat sítě svých destinací pro zvýšení provozních možností a urychlení růstu.
>
 
18.07.2017

Smlouva o výstavbě továrny na motory podepsána

(red), www.kr-stredocesky.cz Smlouva o výstavbě továrny na motory podepsána

Společnost GE Aviation Czech a Středočeský kraj podepsaly v pondělí 17. července 2017 dohodu o společném záměru nalézt vhodnou lokalitu pro novou centrálu turbovrtulových motorů GE ve Středočeském kraji. Společnost vytvořila seznam několika vhodných lokalit a ty bude nyní za podpory Středočeského kraje a vládní Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest vyhodnocovat. Investiční smlouvu o vybudování nové globální centrály turbovrtulových motorů v Česku podepsala společnost General Electric s českou vládou v říjnu 2016, přípravy projektu probíhají podle plánu. 

>
 
17.07.2017

Ruští konstruktéři opatří český L-410 lyžemi i plováky, stroj už testují v Arktidě

www.e15.cz Ruští konstruktéři opatří český L-410 lyžemi i plováky, stroj už testují v Arktidě
Legendární letoun L-410, který se vyrábí v Kunovicích od roku 1969, se dočká obojživelné podoby. Na stroje z díly společnosti Aircraft Industries se zaměřili uralští konstruktéři, který dopravní a transportní stroj opatřit lyžemi i plováky. Záměr oznámil generální ředitel Uralského závodu civilního letectví (UZGA) Vadim Badecha. Více čtěte v E15: Ruští konstruktéři opatří český L-410 lyžemi i plováky, stroj už testují v Arktidě.
>
 
16.07.2017

Šest set

(red), www.czechsportaircraft.com Šest set
Český výrobce lehkých sportovních letadel, společnost Czech Sport Aircraft uvedla na trh své už šestistý letoun. Jeho odběratelem je americká společnost Cruiser Aircraft Inc., se sídlem na Floridě, která je hlavním importérem Czech Sport Aircraft ve Spojených státech amerických. Doposud největším odběratelem na starém kontinentě byl ze strany zákazníků z Velké Británie. V současné době jsou největší poptávky od francouzských a polských zákazníků.
>
 
15.07.2017

Spolupráce VTÚ a ÚZPLN

(red), www.vtusp.cz Spolupráce VTÚ a ÚZPLN
Dohoda o expertní činnosti Vojenským technickým ústavem při zjišťování příčin leteckých nehod byla ve druhé polovině června 2017 podepsána, jako rámcová smlouva o dílo mezi zmíněným státním podnikem Vojenský technický ústav a Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Předmětem je ujednání o vypracování odborných posudků v případě leteckých nehod.
>
 
14.07.2017

Brněnská brigáda

(red), www.brno-airport.cz Brněnská brigáda
V letní sezóně se provoz na brněnském letišti zvyšuje až sedminásobně a zaměstnanci mají za úkol denně odbavit až patnáct letadel z různých převážně evropských destinací a tomuto tempu se provoz letiště musí přizpůsobit tak, aby vše plynulo bez problémů a většího zdržení. Na některých provozních úsecích se proto přes léto až zdvojnásobí počet zaměstnanců o další brigádníky. V sezóně 2017 tak bylo potřeba přijmout pětatřicet brigádníků.
>
 
13.07.2017

Vojáci do Pobaltí

(red), www.mocr.army.cz Vojáci do Pobaltí
Poslanecká sněmovny Parlamentu České republiky schválila 12.července 2017 působení českých vojáků v rámci tzv. alianční předsunuté přítomnosti (eFP – enhanced Forward Presence) v Polsku a pobaltských zemích. Pro vládní návrh připravený ministerstvem obrany se vyslovilo 119 ze 165 poslanců, proti hlasovalo 34 poslanců. 
>
 
12.07.2017

Česká nanodružice VZLUSAT-1 ve vesmíru

(red), www.vzlu.cz Česká nanodružice VZLUSAT-1 ve vesmíru
V pátek 23. června 2017 se do vesmíru dostala první česká nanodružice VZLUSAT-1. Na oběžnou dráhu se dostala pomocí indického raketového nosiče PSLV-C38 (Polar Satellite Launch Vehicle). Nosná raketa odstartovala z indického kosmodromu SDSC (Satish Dhawan Space Centre) v 5:59 SEČ. Indický kosmodrom leží na ostrově Šríharikota v Bengálském zálivu. Český satelit byl vypuštěn na polární dráhu do výšky 505 km a byla mu udělena rychlost 7 km/s. Společně s družicí VZLUSAT-1 bylo vypuštěno dalších dvacet devět nanosatelitů ze čtrnácti států.
>
 
11.07.2017

SkyCargo a farmacie

(red), www.bestcg.com SkyCargo a farmacie
Nákladní společnost Emirates SkyCargo získala další ocenění v oblasti přepravy tepelně citlivých farmaceutických produktů. Ocenění DHL Carrier Award for Reliability and Excellence bylo uděleno Emirates SkyCargo v rámci sedmnácté globální konference věnující se přírodním vědám a zdravotnické péči pořádané společností DHL v Singapuru. Ocenění převzal Jeffrey Van Haeften, vicepresident Global Cargo Sales. 
>
 
10.07.2017

Ceny soukromých tryskáčů znatelně klesají, projevuje se přetlak nových modelů

www.e15.cz Ceny soukromých tryskáčů znatelně klesají, projevuje se přetlak nových modelů
Takzvané bizjety, neboli malá dvouproudová letadla pro soukromé nebo firemní účely, byly před finanční krizí na vrcholu své popularity. Ceny strojů byly značně nadhodnocené, po zhroucení trhu však klesají dolů. U některých modelů z druhé ruky meziročně až o třetinu. Více čtěte v E15: Ceny soukromých tryskáčů znatelně klesají, projevuje se přetlak nových modelů.
>
 
09.07.2017

Rekordní zisk LOM Praha

(red), www.lompraha.cz Rekordní zisk LOM Praha
Rok 2016 byl pro státní podnik LOM Praha mimořádně úspěšný se ziskem téměř sto milionů korun. Kromě kompletního výcviku pilotů české armády v Centru leteckého výcviku v Pardubicích, provozu letiště Přerov – Bochoř, kde pořádá i dny otevřených dveří, se podnik věnuje především opravám a renovacím motorů a především vrtulníků zákazníků nejen z Evropy, ale i jiných částí světa. Nedávnou atraktivní zakázkou byla například generální oprava tří vrtulníků Mi-17 pro leteckou jednotku keňské policie.
>
 
08.07.2017

Překrmený Nor se nevešel do kalhot ….

text: (jjk), foto Václav Kudela Překrmený Nor se nevešel do kalhot ….
Společnost Norwegian Air Shuttle v na začátku letních prázdnin kapacitně nestíhá a tak se odhodlala k pronájmu poněkud obtloustlejšího exponátu v podobě Boeingu 747. Nenese tudíž barvy norského dopravce a tak se v Praze (ale nejen na ruzyňském letišti) zjevil letoun společnosti, která se ještě u nás neobjevila. Premiérově se na sváteční den 6.července 2017 snesl na plochu ruzyňského letiště Boeing 747-400 španělské společnosti Wamos Air. 
>
 
08.07.2017

OneWeb Satellites v Toulouse

(red), www.accpr.cz OneWeb Satellites v Toulouse
Společnost OneWeb Satellites uvedla do provozu ve francouzském Toulouse, srdci leteckého průmyslu a sídlu společnosti Airbus, montážní linku satelitů. V továrně se nyní začne s finálním testováním a integrací. První satelity značky OneWeb se na oběžnou dráhu dostanou za pouhých devět měsíců.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

9. - 22. července 2017

Plachtařské Mistrovství ČR juniorů - PMRj 2017

Jihlava - Henčov

Plachtařské Mistrovství České republiky regionů v plachtění - PMRg 2017, Letiště Jihlava - Henčov, www.aeroklub-jihlava.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
20. - 22. července 2017

Mistrovství ČR 2017 v klasických disciplínách

Česká Lípa – Lada

Mistrovství České republiky v parašutismu v klasických disciplínách; Soutěž v parašutismu - přesnost přistání, Letiště Česká Lípa – Lada, www.aecr.cz, www.paraklub-kamyk.webnode.cz, www.aeroklubceskalipa.cz

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
21. - 22. července 2017

4. ročník sletu trubkonautů a létacích amatérských zařízení

Chvojenec

Letecký klub Chvojenec pořádá čtvrtý ročník sletu motorových rogal a létacích amatérských zařízení s doprovodným programem, mažoretkami, modeláři, občerstvením a hudbou, Letiště Chvojenec, www.leteckyklub.websnadno.cz (Vlastimil Mádlo +420 777 255 326, vmbrothers@seznam.cz), www.chvojenec.cz

 
detail akce
slet
 
22. července 2017 10:00-18:00

Den letiště Přerov

Přerov - Bochoř

LOM Praha pořádá den pro veřejnost u příležitosti 90. výročí 1. leteckého dne v Přerově s letovými ukázkami a leteckou a pozemní technikou na statických ukázkách a ukázkami leteckých modelů a historických vozidel, Letiště Přerov – Bochoř, www.prerov-airport.cz

 
detail akce
společenská akce
 
22. - 29. července 2017

Plachtařský pohár Vysočiny 2017

Havlíčkův Brod

Plachtařská regionální soutěž na Vysočině, Letiště Havlíčkův Brod, www.aeroklubhb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama