Aktuality RSS

18.01.2020

Dva nové systémy Vera NG do výzbroje armády

(red), www.army.cz Dva nové systémy Vera NG do výzbroje armády
Ministerstvo obrany České republiky prostřednictvím náměstka ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Filipa Říhy a generální ředitel akciové společnosti ERA Viktor Sotona podepsali v těchto dnech smlouvu na dodávku dvou kompletů pasivních sledovacích systémů DPET (Deployable Passive ESM Trucker) pro Armádu České republiky v hodnotě 1,5 miliardy korun (včetně DPH).
>
 
17.01.2020

Rekordních ruzyňských 17,8 milionů cestujících v roce 2019

(red), www.prg.aero Rekordních ruzyňských 17,8 milionů cestujících v roce 2019
Pražské ruzyňské letiště odbavilo za rok 2019 celkem 17 804 900 cestujících. Letištěm tak prošlo přibližně o jeden milion cestujících více než v roce předcházejícím, což představuje další historický rekord a šestiprocentní meziroční nárůst. Během celého roku létalo z Prahy pravidelně jednasedmdesát leteckých společností do celkem 165 míst po celém světě, z toho do patnácti destinací. 
>
 
16.01.2020

Od dubna z Prahy do Hanoje s Bamboo Airways

(red), www.prg.aero, www.bambooairways.com Od dubna z Prahy do Hanoje s Bamboo Airways
Vietnamská letecká společnost Bamboo Airways oficiálně v Praze oznámila otevření pravidelné linky mezi Prahou a Hanojí. Nové letecké spojení v roce 2020 je současně připomínkou sedmdesátého výročí navázání diplomatických vztahů mezi Vietnamem a Československem, tedy dnešní nástupnickou zemí Českou republikou. Nová dálková linka by měla, podle Bamboo Airways, začít současně se začátkem letního letového řádu, tedy od dubna. Do hlavního města Vietnamu plánují Bamboo Airways létat dvakrát týdně s Boeingem 787-9 Dreamliner v konfiguraci pro 298 cestujících. 
>
 
15.01.2020

Výstavba zázemí pro DHL v Tuřanech

(red), www.accolade.eu Výstavba zázemí pro DHL v Tuřanech
Prostory, které v areálu brněnského letiště v Tuřanech zbyly po vojenském letectvu dostanou novou podobu, aby je mohla využívat firma DHL Express, který se na letiště přistěhuje. Po jiných investicích přišla skupina Accolade, která je majitelem společnosti Letiště Brno a.s., s další investicí do modernizace letištního přepravního komplexu. Do Brna přichází společnost DHL Express, která si pronajala halu o velikosti 3 700 m² pro svou leteckou přepravní zónu. 
>
 
14.01.2020

Rekonstrukce Restaurace Praha v Terminálu 1

(red), www.prg.aero Rekonstrukce Restaurace Praha v Terminálu 1

Na pražském ruzyňském letišti pokračuje rozvoj gastronomických služeb a tak v rámci renovace vnitřních prostor je od 10. ledna 2020 uzavřena letištní Restaurace Praha, která se nachází ve veřejné i neveřejné části Terminálu 1. Renovace Restaurace Praha, která je předběžně naplánována na čtyři měsíce, přinese nové moderní a stylové prostředí a zvýší úroveň gastronomických služeb na letišti.  

>
 
13.01.2020

Letiště Praha má v Apple Maps interiérovou mapu

(red), www.prg.aero Letiště Praha má v Apple Maps interiérovou mapu
Letiště Praha spustilo ve spolupráci s americkou společností Apple digitální mapu, která detailně zobrazuje interiér letištních terminálů. Uživatelé aplikace Apple Maps tak mohou na mapě letiště sledovat svou aktuální polohu, snadno zde také najdou check-inové přepážky, stanoviště bezpečnostní kontroly nebo obchody či restaurace. Letiště Praha se tím zařadilo mezi 74 světových letišť a pouhých patnáct letišť v Evropě, která tuto službu v rámci Apple Maps rovněž nabízejí.
>
 
12.01.2020

Česká exportní banka podpořila projekt CSG

(red), www.pppartners.cz, www.czechoslovakgroup.cz Česká exportní banka podpořila projekt CSG
Společnost Czechoslovak Group na košickém letišti provozuje a postupně buduje vrtulníkové výcvikové centrum pro letový i pozemní personál Slovak Training Academy. A na financování výstavby košického výcvikového centra pro letový a pozemní personál vrtulníkové techniky se podílí i Česká exportní banka. Slovak Training Academy má ve své flotile i americké vrtulníky typu UH-60 Black Hawk, které jsou i ve výzbroji slovenského vojenského letectva.
>
 
11.01.2020

Emirates a cestovní tarify na rok 2020

(red), www.bestcg.com Emirates a cestovní tarify na rok 2020
Letecká společnost Emirates nabídla českým cestujícím speciální tarify letenek do oblíbených destinací. Akce se vztahuje na Economy a Business Class a platí pro cesty uskutečněné v roce 2020. Speciální nabídka se vztahuje na rezervace provedené mezi do 19.ledna 2020 a platí pro cesty uskutečněné mezi 13.lednem a 31.říjnem 2020.
>
 
10.01.2020

Brnu přibyli cestující

(red), www.amic.cz, www.brno-airport.cz Brnu přibyli cestující
V roce 2019 odbavilo brněnské letiště v Tuřanech 543 633 cestujících, což je o 8,5 procenta víc než v roce 2018. Jedná se o nejlepší výsledek brněnského letiště od roku 2011, kdy bylo odbaveno 557 952 cestujících. Výsledek z roku 2019 je tak druhý nejlepší v historii a to i přesto, že se i brněnské letiště potýkalo se zrušenými lety v důsledku uzemnění letounů Boeing 737 Max a krachu společnosti bmi regional, která provozovala lety do Mnichova.  
>
 
09.01.2020

O provozovatelích Letecké záchranné služby od roku 2021 rozhodnuto

(red), www.mzcr.cz O provozovatelích Letecké záchranné služby od roku 2021 rozhodnuto
Leteckou záchrannou službu budou podle rozhodnutí hodnotící komise Ministerstva zdravotnictví České republiky v letech 2021 až 2028 obsluhovat čtyři provozovatelé. Pražskou základnu Letecká služba Policie České republiky, plzeňskou Armáda České republiky, ostravskou a olomouckou pak slovenská společnost Air – Transport Europe a všechny zbývající společnost DSA a.s. (Brno, Hradec Králové, Jihlava, České Budějovice, Ústí nad Labem, Liberec). 
>
 
09.01.2020

Emirates vstoupily do roku 2020

(red), www.bestcg.com Emirates vstoupily do roku 2020
Letecká společnost Emirates se v roce 2019 zaměřila na vylepšování svých produktů, služeb i leteckých tras. Rozšiřovala flotilu a objednávala nové stroje A350-900 XWB a Boeing 787-9, včetně rekonstrukce stávajících letounů Boeing 777-200LR, a také otevírala nové destinace (do Bangkoku přes Phnompenh, do Porta a Mexico City) a posilovala leckteré stávající o četnější frekvence. V roce 2020 očekává společnost Expo 2020 v Dubaji, která v říjnu otevře své brány návštěvníkům z celého světa.
>
 
08.01.2020

Pardubice v loňském roce

(red), www.airport-pardubice.cz Pardubice v loňském roce
Rok 2019 na pardubickém letišti poznamenán zásadní nepříjemností a to nuceným uzemněním letadel Boeing 737 Max a s tím spojené zrušení charterových letů společnosti Smartwings a zrušení úspěšné pravidelné linky do Londýna, kterou provozovala společnost Ryanair. Částečně se podařilo některé charterové lety nahradit jinými společnostmi a zprovoznit novou pravidelnou linku do Kyjeva společností SkyUp, a tak nakonec prošlo pardubickým letištěm v loňském roce 102 045 cestujících. Což je sice méně než v roce 2018, ale víc než v předchozích třech letech a celkově je to pátý nejlepší výsledek letiště.  
>
 
07.01.2020

Exoplaneta Makropulos a hvězda Absolutno

(red), www.avcr.cz Exoplaneta Makropulos a hvězda Absolutno
Poprvé v historii mohla česká veřejnost vymyslet oficiální název pro exoplanetu neboli planetu, která se nachází mimo náš solární systém. Kdokoli z veřejnosti mohl navrhnout jméno, v druhém kole se pak hlasovalo o nejlepších návrzích. Planeta se jmenuje Makropulos, hvězda XO-5 v souhvězdí Rysa, kterou Makropulos obíhá, pak Absolutno. Mezinárodní astronomická unie celosvětovou soutěž vyhlásila k výročí sta let svého založení a v České republice kampaň koordinovala Akademie věd České republiky.
>
 
06.01.2020

Tři králové K+M+B

(red), www.vira.cz Tři králové K+M+B

Svátek Zjevení Páně, lidově zvaný sv. tří králů, je svým obsahem téměř totožný se svátkem Narození Páně. V obou jde o to, že se Bůh zjevuje jako člověk, dokonce jako právě narozené dítě. K tomuto dítěti nejprve přiběhnou prostí pastýři, kteří slyší jásající anděly ohlašující slávu Boží na výsostech a dobrou vůli a pokoj lidem na Zemi. Ti přijdou pohnuti vnitřním puzením, které vychází z jejich srdce. Jdou za tím, kdo je jako oni, kdo patří do Izraele. 

>
 
05.01.2020

Paul Dudley White Award do Hrdce Králové

(red), www.zzskhk.cz Paul Dudley White Award do Hrdce Králové
Vedoucí lékař Letecké záchranné služby Královehradeckého kraje a předseda výboru České resuscitační rady doktor MUDr. Anatolij Truhlář prezentoval na kongresu Resuscitation Science Symposium 2019 projekt RABBIT (Rapid Administration of Blood by HEMS in Trauma) a jeho první výsledky. A právě práce kolektivu autorů Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje a Fakultní nemocnice Hradec Králové získala ocenění Paul Dudley White Award.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

18. ledna 2020 09:00-23:00

Mistrovství České republiky Indoor Skydiving - Czech Open 2020

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Mistrovství České republiky Indoor 2020 v tunelové akrobacii parašutistů - Czech Open 2020, HF Arena Praha – Letňany, www.aecr.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
18. ledna 2020 19:00-23:59

17. Letecký ples AK Brno-Medlánky

Brno - Medlánky
Rada Aeroklubu zve na 17. ročník tradičního Leteckého plesu, hudba k tanci i poslechu, Kulturní centrum Sýpka Brno-Medlánky, www.akmedlanky.cz
 
detail akce
společenská akce
 
23. ledna 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Ladislav Keller

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Ladislav Keller – bývalý dopravní pilot, Fakulta dopravní ČVUT: Nehody vrtulových dopravních letadel v Československu do roku 1960, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
23. ledna 2020 18:00-20:30

Galavečer – Letecký sportovec roku 2019

Praha 1
Slavnostní vyhlášení leteckého sportovce roku 2019 pořádá Aeroklub ČR, Letecká amatérská asociace ČR, Klub leteckých novinářů Syndikátu novinářů ČR, Klub leteckých modelářů Svazu modelářů ČR a Plachtařský Oldtimer Club, Divadlo Image Praha 1, Národní 25, www.aecr.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. ledna 2020 08:00-17:00

Den otevřených dveří SŠLVT Odolena Voda

Odolena Voda
Den otevřených dveří - Střední škola letecké a výpočetní techniky, Odolena Voda (U Letiště 370), www.sslvt.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama