Aktuality RSS

23.07.2019

Věrnostní kartičky

(red), www.prg.aero Věrnostní kartičky

Pravidelní návštěvníci exkurzí na Letišti Praha dostali nový zajímavý bonus. Od soboty 20. července 2019 je v prodeji věrnostní kartička, jejíž držitelé mohou na tři exkurze a čtvrtou budou mít zdarma. Věrnostní kartičku na tři exkurze a čtvrtou zdarma lze pořídit na pokladně Souvenir Shopu v Terminálu 3. Exkurze musí být vybrány vždy ve stejné ceně vstupného bez ohledu na trasu. 

>
 
22.07.2019

Průkopnické družice ve vesmíru

(red), www.esa.int Průkopnické družice ve vesmíru
V rámci nejnovější mise partnerských projektů (Partnership Projects) ESA byly vypuštěny na palubě rakety Sojuz z ruského kosmodromu Vostočnyj dvě nanodružice vybavené superpočítačem. Paralelní superpočítačová zařízení na palubě odlehčených nanodružic o velikosti krabice od bot mohou být naprogramována jak na přijímání, tak na zpracování dat na oběžné dráze. To jim umožňuje vybírat vysoce kvalitní data a okamžitě je přenášet na Zemi.
>
 
21.07.2019

Blíží se vypuštění družice ESAIL

(red), www.esa.int Blíží se vypuštění družice ESAIL
Mikrodružice ESAIL, která byla vyvinutá v rámci programu ESA zaměřeného na sledování námořního provozu, prochází finálními zkouškami před startem. Družice ESAIL nyní úspěšně dokončila testování vlivu podmínek kosmického prostředí. Pětitýdenní kampaň proběhla ve specializovaném zařízení Centre Spatial de Liège v Belgii.
>
 
20.07.2019

Nový ředitel LOM Praha a další fáze BVP

(red), www.army.cz Nový ředitel LOM Praha a další fáze BVP
V tomto týdnu oznámil ministr obrany Lubomír Metnar, že novým ředitelem státního podniku LOM Praha bude Jan Rouček a také, že do dalšího kola zakázky na dodávku nových nových pásových bojových vozidel pěchoty postupují všichni oslovení uchazeči. 
>
 
19.07.2019

Dva roky VZLUSAT-1 ve vesmíru

(red), www.vzlu.cz Dva roky VZLUSAT-1 ve vesmíru
Na konci června oslavil první český nanosatelit typu CubeSat dva roky na orbitě, VZLUSAT- 1 stále vysílá cenná data a některá řešení použitá při jeho konstrukci se již připravují pro komerční využití. Průměrná délka života CubeSatů se přitom udává 1,1 roku. VZLUSAT-1 tak vstoupil do vybrané společnosti zhruba patnácti procent CubeSatů, které jsou schopny operovat dva roky a více.
>
 
18.07.2019

Z Evropy do Ameriky s Emirates

(red), www.bestcg.com Z Evropy do Ameriky s Emirates
Ze španělské Barcelony do Mexica City začne létat koncem roku letecká společnost Emirates. Spojení Evropy s americkým kontinentem zavede společnost v souvislosti se zavedením zavedením  každodenních letů z Dubaje na Mezinárodní letiště Mexico City. A od 9. prosince 2019 tak povede tato pravidelná linka i přes španělskou Barcelonu. Cestující společnosti Emirates tak budou moci mezi těmito městy cestovat pohodlněji a ti s občanstvím Mexika, Španělska a Spojených arabských emirátů budou moci využít i bezvízové cestování do daných zemí. 
>
 
17.07.2019

Portál Space19+

(red), www.czechspaceportal.cz Portál Space19+
V listopadu 2019 se uskuteční ministerská Rada Evropské kosmické agentury (ESA), na které bude mít Česká republika možnost vstoupit do nově připravovaných kosmických programů. Rada ESA na ministerské úrovni představuje vrcholný orgán agentury ESA, který je tvořen zástupci jejich jednotlivých členských států. Rada se schází zpravidla jednou za dva až tři roky a rozhoduje o budoucím směřování aktivit ESA a o finančních závazcích jednotlivých členských států v širokém portfoliu kosmických programů. Nadcházející Rada s přídomkem „Space19+“ se uskuteční v listopadu 2019 ve španělské Seville a představuje revoluci v evropském pojetí kosmických aktivit.
>
 
16.07.2019

Úspěšný půlrok v Tuřanech

(red), www.brno-airport.cz Úspěšný půlrok v Tuřanech
Brněnské letiště zažilo úspěšný půl rok a počet odbavených cestujících meziročně narostl o osmnáct procent oproti roku 2018 a dosáhl 170 510 odbavených cestujících. Za tento nárůst letiště vděčí zejména novým pravidelným linkám do Milána a do Berlína. Pozitivním ukazatelem je pak to, že i přes výpadek letadel Boeing 737 MAX měla tato kauza na počet odbavených v Brně prakticky nulový dopad.
>
 
15.07.2019

Kiwi.com integruje své produkty do TapTripu.

(red), www.bestcg.com Kiwi.com integruje své produkty do TapTripu.
Online cestovní platforma Kiwi.com uzavřela spolupráci s globálním cestovním technologickým start-upem TapTrip. Produkty společnosti Kiwi.com budou zaintegrovány do platformy TapTripu, která tak svým uživatelům nejen z řad malých a středních podniků nabídne srovnání cen různých webových stránek, jež nabízejí letecká spojení a lokalizovaná dopravní spojení. 
>
 
14.07.2019

Druhá portugalská destinace

(red), www.bestcg.com Druhá portugalská destinace
Porto se stalo druhou destinací letecké společnosti Emirates v Portugalsku a nově tak zařazuje čtyři lety týdně do tohoto města. Začátkem července zahajovací let EK197 na trase Dubaj – Porto poprvé přistál na mezinárodním letišti v Portu a cestujícím společnosti Emirates se tím otevřely brány od severního Portugalska.
>
 
13.07.2019

Safari vyhráli domácí

text: (jjk) Safari vyhráli domácí
V posledních dnech června a prvních dvou týdnech července (29.června až 13.července 2019) se konal dvaadvacátý plachtařský Pohár Safari a šestý ročník (neoficiálního) Plachtařského Mistrovství České republiky dvoumístných kluzáků. V letošním ročníku se mimořádně dařilo domácím plachtařům, protože členové Aeroklubu Dvůr Králové nad Labem zvítězili ve všech třech kategoriích, Jana Vepřeková ve volné třídě, Marek Korneč v klubové třídě a v blaníkovských dvousedadlovkách Jaroslav Rapáč & Ondřej Teichman.   
>
 
13.07.2019

Bronz Michala Tvrzníka a stříbro týmu v Břeclavi

text: (jjk) Bronz Michala Tvrzníka a stříbro týmu v Břeclavi
Po roce se opět do Břeclavi vrátili akrobaté. Zatímco se v posledních červnových dnech roku 2018 na břeclavském letišti utkali letečtí akrobaté na motorových letounech o domácí tituly, tentokrát se zde setkali akrobaté na druhém světovém šampionátu kategorie Intermadiate (2nd FAI World Intermediate Aerobatic Championship 2019). Mistrovství světa kategorie Intermediate je vlastně zcela nová soutěž, protože poprvé se konala teprve v roce 2014 v Mossel Bay v Jihoafrické republice. Po pětileté přestávce se druhý ročník pořádal až od 7. do 13.července 2018 na jihu Moravy, na dohled rakouských hranic, na letišti v Břeclavi. 
>
 
13.07.2019

Hledá se provozovatel obchodů s doplňkovým sortimentem

(red), www.prg.aero Hledá se provozovatel obchodů s doplňkovým sortimentem
Letiště Praha vypsalo koncesní řízení na provozovatele celkem sedmi obchodů v oblasti tzv. travel essentials. Obchody by měly nabízet například tisk, drobné občerstvení či různé doplňky k cestování. Termín pro podání nabídek je do 2.srpna 2019, základní doba nájmu činí pět let. 
>
 
12.07.2019

Bell a SOŠCL na konci školního roku

(red), www.bestcg.com Bell a SOŠCL na konci školního roku
Společnost Bell, a Střední odborná škola civilního letectví (SOŠCL) s koncem školního roku 2018/2019 uzavřely úspěšně dalšího cyklu stáží, které americká firma zajišťuje pro studenty školy na své základně na letišti v Ruzyni. Pobočka v Praze je zároveň evropskou centrálou společnosti Bell a její spolupráce se Střední odbornou školou civilního letectví, která vychovává budoucí letecké mechaniky, pracovníky civilního letectví či mechaniky elektrotechniky, probíhá již od roku 2015.
>
 
11.07.2019

Titus do armády

(red), www.army.cz Titus do armády
Druhý červencový týden si ministr obrany Lubomír Metnar a jednatel společnosti Eldis Pardubice Milan Stupka oficiálně předali smlouvy na dodávku vozidel Titus 6x6, které byly podepsány v červnu. Jedná se zakázku na 62 kolových obrněných vozidel Titus, z nichž bude 42 kusů velitelsko-štábních vozidel a 20 kusů vozidel MKPP (místo koordinace palebné podpory), včetně logistického zabezpečení a školení obsluh. Smlouva zajišťuje také kompletní servisní podporu.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

21. července - 3. srpna 2019

Plachtařské Mistrovství regionů - PMRg 2019

Vysoké Mýto – Voštice
Plachtařské Mistrovství regionů v plachtění - PMRg 2019, Letiště Vysoké Mýto - Voštice, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.lkvm.cz, www.aecr.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
25. - 27. července 2019

Mistrovství ČR 2019 v klasických disciplínách

Frýdlant nad Ostravicí - Paseky
Mistrovství České republiky v parašutismu v klasických disciplínách; Soutěž v parašutismu - přesnost přistání, Letiště Frýdlant nad Ostravicí - Paseky, www.akfrydlant.cz, www.plh.cz, www.aecr.cz
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
25. - 27. července 2019

Rakovnický Skyleader pohár

Rakovník
Regionální soutěž v letecké akrobacii motorových letounů v kategoriích Sportsman, Intermediate a Advanced, Letiště Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.letamevtom.cz, www.skyleader.aero
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
27. července 2019 10:00-18:00

Beskydský pohár - Moravský pohár

Frýdlant nad Ostravicí - Paseky
Soutěž v parašutismu - přesnost přistání, Letiště Frýdlant nad Ostravicí - Paseky, www.akfrydlant.cz, www.plh.cz, www.aecr.cz
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
27. července - 3. srpna 2019

Pohár Českého Ráje 2019

Jičín - Vokšice
„Malé“ plachtařské závody Aeroklubu Jičín, Letiště Jičín - Vokšice, www.letistejicin.info
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama