Aktuality

03.08.2017 01:00

Czech Airlines Technics a podvozky

(red), www.csatechnics.com Czech Airlines Technics a podvozky
Společnost Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná firma Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby letadel, uzavřela čtyři nové smlouvy na údržbu letadlových podvozků. CSAT provádí údržbu letadlových podvozků sedmnáct let a podle nových kontraktů se bude CSAT starat o podvozky letadel Boeing 737NG německé letecké společnosti Germania, lotyšské společnosti Primera Air Nordic SIA a společnosti Air Madagascar, respektive pro ruskou společnost Atran Cargo bude firma zajišťovat opravu podvozků letounů Boeing 737-400.
Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics uvedl, že pro firmu je úspěch, že se podařilo uzavřít nové smlouvy hned se čtyřmi významnými zákazníky ve stejném období. Dvouletý exkluzivní kontrakt s německou leteckou společností Germania garantuje provedení údržby a zajištění pronájmu podvozků letadel typu Boeing 737NG a provedení generálních oprav deseti kompletních podvozkových sad. Po dobu provedení jednotlivých generálních oprav zajistí CSAT také instalaci náhradního podvozku. Kromě údržby podvozků smlouva garantuje koordinaci termínů s plánovanou těžkou údržbou, kterou CSAT rovněž zajišťuje. Výhodou CSAT je schopnost sloučit provedení více služeb najednou, a tak se daří nejen pro společnost Germania výrazně snížit celkové náklady na kompletní údržbu.
Až do roku 2022 bude podle nové dlouhodobé smlouvy provádět CSAT údržbu podvozků a pronajímat náhradní podvozkové sady pro letadla typu Boeing 737NG také lotyšské letecké společnosti Primera Air Nordic SIA. Pro leteckou společnost Air Madagascar v rámci kontraktu provedou pracovníci CSAT generální opravu podvozku a jeho pronájmu pro stejný typ letadla. Aby bylo možné opravu podvozku vůbec provést, byla sada demontovaná z letadla a přepravena letecky z Káhiry přes Německo přímo do Prahy.
Dalším smluvním zákazníkem je také ruská cargo společnost Atran, která je součástí skupiny Volga-Dnepr Group. První generální oprava a pronájem podvozku klasické generace letadla typu Boeing 737-400 proběhla už v loňském roce na základě smlouvy uzavřené s Air Bridge Cargo.
Czech Airlines Technics je schopna provádět údržbu podvozků paralelně na třech linkách údržby s roční kapacitou dvaceti sedmi generálních oprav kompletních podvozkových sad letadel typu B737.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama