Aktuality

12.11.2017 01:00

Czech Airlines Technics a GA Telesis pro ATR

(red), www.csatechnics.com Czech Airlines Technics a GA Telesis pro ATR

Dceřiná společnost Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel Czech Airlines Technics (CSAT), uzavřela na mezinárodním veletrhu MRO Europe v Londýně předběžnou smlouvu s americkou společností GA Telesis (GAT), která je významným hráčem v oblasti leteckého a kosmického průmyslu. Obě společnosti podle dohody vytvoří v rámci dodavatelského řetězce partnerství a nabídnou zákazníkům komplexní službu pro turbovrtulová letadla typu ATR. Její součástí bude podpora rotujících letadlových celků (RLC) zahrnující opravy, zajištění náhradních dílů i logistiku.

Zdeněk Soukal, místopředseda představenstva společnosti CSAT k tomu uvedl, že díky spolupráci se společností GA Telesis posílí firma pozici v poskytování služeb zákazníkům provozujících turbovrtulové letouny ATR a partnerství pomůže v propagaci služeb Czech Airlines Technics celosvětově. CSAT bude podle jeho slov pokračovat v dalším rozvoji kapacity oprav dílů rotujících letadlových celků ruku v ruce s rozšířením našeho podnikání v oblasti údržby a oprav letadel.
Nový společný produkt se bude poskytovat na základě programu „power by hour“, v rámci kterého letecké společnosti platí poplatek podle letových hodin. Pracovníci CSAT budou v rámci programu zajišťovat opravy rotujících letadlových celků např. vrtulových listů pro zákazníky GAT, buď v rámci vlastních kapacit, nebo prostřednictvím externích partnerů. Partnerská společnost bude zajištovat náhradní díly, logistiku a skladování. Obě společnosti dohromady pak budou spolupracovat při obchodní podpoře a hledání nových zákazníků.
Součástí dohody je i vytvoření speciálního skladu náhradních dílů RLC, tzv. Poolu, do kterého CSAT vloží náhradní díly, které má v současnosti v majetku a pro které nemá dostatečné využití. GAT následně sklad doplní dalšími díly tak, aby pokryl všechny požadavky budoucích zákazníků. Pro samotný přístup k Poolu pak společnost GAT právě vytvořila nástroj zvaný iGEAR (Intelligent Global Engine & Airframe Replenishment).
Partnerství bylo uzavřeno na pět let s možností dalšího prodloužení. Finální podmínky spolupráce budou upřesněny do konce letošního roku.
GA Telesis je globální poskytovatel integrovaných řešení v letectví specializující se na oblast leteckého a kosmického průmyslu. Společnost svým zákazníkům pomáhá dosahovat vyšších výkonů tím, že pro ně připravuje na míru přizpůsobená vícestranná řešení s využitím svých odborných znalostí o strukturování finančních zdrojů a jejich kombinování s možnostmi dodavatelského řetězce, proudových motorů, letadlových systémů a aerostruktury služeb MRO. GA Telesis poskytuje své služby více než 2 000 zákazníkům na šesti kontinentech pro letadla typu Airbus, Boeing, Bombardier a Embraer a proudové motory značek CFM International, General Electric, International Aero Engines, Pratt & Whitney a Rolls-Royce. Společnost nedávno oznámila investice ve výši 2 miliard USD do činností, které se zaměřují na rozvoj nových technologií pro komerční proudové motory a transakce financování zásob.
Czech Airlines Technics se zaměřuje zejména na opravy a údržbu letadel a letecké techniky na úrovni těžké údržby (base maintenance), traťové údržby (line maintenance), údržby letadlových celků (components maintenance), podpory provozovatelů (engineering) a údržby letadlových podvozků (landing gear maintenance). Společnost provedla v loňském roce přes 100 zakázek těžké údržby na letadlech typu B737, A320 Family a ATR, přičemž podstatná část těchto zakázek byla realizována na letadlech zahraničních zákazníků. Mezi nejvýznamnější zákazníky CSAT patří České aerolinie, Finnair, Transavia Airlines, Germania, Travel Service, KLM Royal Dutch Airlines a NEOS. Nad rámec běžné údržby patří do portfolia poskytovaných služeb CSAT například realizace různých modifikací a servisních bulletinů, strukturálních oprav, výměn motorů, výměn a oprav letadlových podvozků a jiných letadlových komponentů. Za zmínku rovněž stojí modifikace Split Scimitar Winglets na letounech Boeing 737NG, kterou CSAT provedla jako první v kontinentální Evropě, a Sharklets na letounech Airbus A320.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama