Aktuality

01.03.2018 01:00

ČSA patří Travel Service

(red), www.travelservice.aero ČSA patří Travel Service

 Společnost Travel Service v tomto týdnu odkoupila celkem šedesát čtyři procent akcií Českých aerolinií od Korean Air a státní společnosti Prisko a stala se tak téměř stoprocentním vlastníkem této společnost. V současné době společnosti Travel Service patří 97,7 procenta v Českých aeroliniích.

Transakci před časem nedávno schválil antimonopolní úřad a tak mohl dojít k dokončení prodeje. Státní podnik Prisko koupil pětinový podíl v Českých aeroliniích v roce 2017 od Českého aeroholdingu. Korean Air vstoupil do Českých aerolinií už dřív a v roce 2014 zaplatil za svých 44 procent 68 milionů korun. Tehdy byly České aerolinie ztrátovou, ale v roce 2015 se hospodaření ČSA posunulo do kladných čísel a v roce 2016 byl už zisk po zdanění 241 milionů korun. Takže společnosti je poslední tři roky stále v kladných číslech.
České aerolinie přepravily v roce 2017 2,9 milionu cestujících, což znamená meziroční nárůst o sedm procent. Průměrná obsazenost letů stoupla o šest procentních bodů na 81 procent. ČSA provozují celkem 18 letadel.
Travel Service na trhu působí od roku 1997 a v roce 2016 i se svými dceřinými společnostmi vykázala čistý konsolidovaný zisk 344 milionů korun a konsolidované tržby 17,1 miliardy korun. Travel Service patří do skupiny Unimex Group, kterou vlastní podnikatelé Jiří Šimáně a Jaromír Šmejkal. Necelý poloviční podíl v dopravci drží čínská investiční společnost CEFC.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama