Aktuality

06.11.2017 01:00

„Cesta pro mladé“ a VZLÚ

(red), www.vzlu.cz „Cesta pro mladé“ a VZLÚ
Od roku 2017 je Výzkumný zkušební letecký ústav (VZLÚ) zapojen do projektu „Cesta pro mladé“, který je realizován ve Fondu dalšího vzdělávání, příspěvkové organizaci Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky, a je financován pomocí evropských fondů ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.
Projekt poběží až do 31. března 2020 a propojuje studenty a firmy. Jejím prostřednictvím získá student praxi v oboru a organizace má možnost si studenta vyzkoušet, navázat spolupráci, která může přejít následně i do pracovního poměru. Firmě jsou uhrazeny náklady spojené s vedením stáže dotyčného studenta.
VZLÚ v tomto novém projektu již přijal jednoho studenta do útvaru Motory a ukazuje se, že tento způsob stáží je plně funkční. Další možná stáž je aktuálně v nabídce VZLÚ a v roce 2018 se očekává rozšiřování nabídky těchto stáží ve VZLÚ. 
Na pomoc znevýhodněným zájemcům a uchazečům o zaměstnání přichází dvojice projektů z dílny Fondu dalšího vzdělávání (FDV). První je určen studentům posledního ročníku středních a vysokých škol, které na trhu práce diskriminuje nedostatek praxe a relevantních vědomostí a dovedností. Druhý je zejména pro ty, kteří se na trh práce vracejí po delší době. Projekt „Cesta pro mladé“ má podobu komplexního vzdělávacího kurzu, který je složen ze tří částí. V rámci praktické části student dochází do konkrétní společnosti, kde je pod vedením zkušeného mentora zasvěcován do všeho, co jeho studijní obor obnáší v každodenním životě firmy. Další částí je e-learningový kurz měkkých kompetencí. Prostřednictvím atraktivních výukových materiálů včetně interaktivních videí v něm student získá řadu dovedností, které se mu budou hodit v profesním životě – například jak efektivně komunikovat s kolegy i přáteli, jak nejlépe zvládat stresové situace nebo jak pracovat s informacemi. Na závěr studenta čeká setkání s odborníkem na personalistiku, který jej mj. naučí, jak se co nejlépe vypořádat s nástrahami pracovního pohovoru. Ze setkání si jako příjemný benefit student navíc odnese aktualizovaný životopis upravený podle posledních trendů a požadavků zaměstnavatelů. „Vzdělávací kurz je důmyslný systém provázaných aktivit, jejichž zvládnutí mladým lidem podstatně zvýší šance na získání prvního zaměstnání. Až 90 procent firem dává totiž přednost absolventovi, který už má za sebou určitou pracovní zkušenost,“ upřesňuje ředitel FDV Miroslav Procházka.
„Vzdělávání praxí“ je projekt určený uchazečům a zájemcům o zaměstnání, osobám po mateřské/rodičovské dovolené či osobám znevýhodněným na trhu práce kvůli vyššímu věku nebo nízké kvalifikaci. Každý účastník dostane šanci zlepšit si své pracovní dovednosti, zjistit, co je v oboru nového, a naskočit zpátky do pracovního procesu. Kromě toho je pro účastníky zajištěno individuální poradenství v regionálních kancelářích po celé ČR. „Obrovskou devízou je i možnost nástupu do zaměstnání přímo ve firmě, která vzdělávání praxí poskytuje. Ze zkušeností víme, že se tak děje poměrně často,“ vysvětluje výhody projektu Miroslav Procházka. Oba projekty přinášejí benefity také firmám, které se do nich zapojí. V projektu Cesta pro mladé mohou společnosti ocenit neotřelé a inspirativní názory mladého člověka a navázat s ním v budoucnu skutečný pracovní vztah. Ve Vzdělávání praxí firmy získají člověka, který je aktivní a má chuť se vzdělávat. Mohou si jej ověřit a najít tak nového kolegu do svého týmu. V případě Cesty pro mladé i Vzdělávání praxí představuje zajímavý benefit i finanční příspěvek pro firmy. Oba projekty jsou financovány z ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.
Více informací na www.fdv.cz a www.cestapromlade.cz
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama