Aktuality

09.05.2020 01:00

České aerolinie začnou létat 18.května

(red), www.csa.cz České aerolinie začnou létat 18.května

České aerolinie od 18. května 2020 obnovují provoz, a to zatím na čtyřech linkách do Paříže, Frankfurtu, Stockholmu a Amsterdamu. Další pravidelné linky budou zprovozněny o týden později. České aerolinie v březnu přerušily provoz v souvislosti s mimořádnými opatřeními spojenými s pandemickou situací kolem Covid-19.

V první vlně obnovování provozu jsou státy, které výrazne neomezují vstup cizinců. 
Od 18. května 2020 začnou České aerolinie létat do Amsterdamu (a vypraví až třináct letů týdně), do Frankfurtu nad Mohanem (až šest letů týdně), do Paříže (až jednadvacet letů týdně) a do Stockholmu až dva lety týdně. Od 24. května 2020 začne ČSA létat do Kyjeva (až sedm letů týdně) a od 25. května 2020 do Oděsy (až tři lety týdně) respektive do Bukurešti (až 6 letů týdně). 
Červnové a pozdější termíny do ostatních destinací lze také rezervovat. V případě, že by došlo ke změně letového řádu, budou České aerolinie informovat o dalších změnách letového řádu.
Do Prahy už 3. května 2020 zahájila lety společnost Eurowings z rodiny Lufthansa Group letem do Düssledorfu. Od 4. května 2020 začal do Amsterdamu denně létat také nizozemský dopravce KLM. Bez přerušení fungují spoje do Minsku od společnosti Belavia a do Sofie od Bulgaria Air.
Skupina Smartwings, do které ČSA patří, v březnu zastavila všechny pravidelné letecké spoje z a do České republiky a na zemi tak zůstalo přes devadesát procent její flotily. Celá skupina, do níž vedle českých dopravců patří zahraniční divize, tak v dubnu přepravila celkem 4900 cestujících, což je zhruba jedno procento v porovnání se stejným období loni.
Společnost během března a dubna vypravila po dohodě s ministerstvem zahraničí několik repatriačních letů pro české občany v zahraničí a také další spoje pro zdravotnické pomůcky z Čínské lidové republiky.
(red), www.csa.cz
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama