Aktuality

12.01.2020 01:00

Česká exportní banka podpořila projekt CSG

(red), www.pppartners.cz, www.czechoslovakgroup.cz Česká exportní banka podpořila projekt CSG
Společnost Czechoslovak Group na košickém letišti provozuje a postupně buduje vrtulníkové výcvikové centrum pro letový i pozemní personál Slovak Training Academy. A na financování výstavby košického výcvikového centra pro letový a pozemní personál vrtulníkové techniky se podílí i Česká exportní banka. Slovak Training Academy má ve své flotile i americké vrtulníky typu UH-60 Black Hawk, které jsou i ve výzbroji slovenského vojenského letectva.
Holding Czechoslovak Group jako český exportér, podle slov předsedy představenstva a generálního ředitele České exportní banky Jaroslava Výborného, vybudoval na Slovensku nejmodernější zařízení svého druhu v Evropě za přispění České exportní banky a poskytnutím úvěru na investici v zahraničí, protože skupina CSG a jeho firmy jsou významný český exportér zboží a služeb a tato podpora dále prohloubí její exportní potenciál.
Sám holding CSG zafinancoval projekt částkou v řádu desítek milionů amerických dolarů. A jak uvedl ředitel divize CSG Aerospace Aleš Klepek podpora státních institucí nemá jen finanční význam, znamená pro projekt i cennou referenci. 
Česká exportní banka financování příslušné fáze projektu zahájila vloni na podzim, ovšem počátky budování výcvikového centra Slovak Training Academy v Košicích spadají už do roku 2017. Na tamním letišti se tak dnes nachází vrtulníková flotila z níž část tvoří lehké výcvikové vrtulníky, ale jako jediný civilní provozovatel v Evropě disponuje i vrtulníky UH-60 Black Hawk střední kategorie, které slouží u armád, letectev a dalších bezpečnostních složek desítek zemí, včetně slovenského vojenského letectva.
Slovak Training Academy na košickém letišti zajišťuje jak základní výcvik osádek vrtulníků, tak speciální výcvik pro jednotlivé druhy strojů. Výcvikové programy mohou být uzpůsobeny pro civilní zákazníky, ale i pro armádní a další bezpečnostní složky. Slovak Training Academy již navázala spolupráci s mnoha zahraničními partnery včetně USA a je připravena kooperovat i s Českou republikou v rámci zajištění výcviku pilotů pro nové helikoptéry zakoupené pro českou armádu.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama