Aktuality

24.12.2010 02:00

Červenýho dědka v Čechách konečně poráží Ježíšek

(red), www.commservis.com Červenýho dědka v Čechách konečně poráží Ježíšek

Santa Claus má v České republice patrně utrum. Nechtějí ho ani obchodní domy a prodejci, kteří tím v minulých letech lákali lidi k vánočním nákupům už od konce října. Počet příznivců tradičního dárkonoše Ježíška rok od roku v České republice roste. V prosinci měla iniciativa „Zachraňte Ježíška“, která před dvěma lety na Santův vliv jako první výrazně upozornila, na Facebooku přes třicet tisíc členů.

 
Před dvěma lety se agentura Commservis.com rozhodla pomoci českým Vánocům iniciativou „Zachraňte Ježíška“, kdy vyzývala lidi, aby přestali podléhat vlivům Santa Clause. Po dvou letech to vypadá, že čas Santy v České republice konečně vypršel. Obchodníci ho přestávají používat a za Ježíška se na Facebooku postavilo už třicet tisíc lidí.
Podle jednoho z autorů iniciativy Adama Duška z východočeské agentury Commservis.com to autory příjemně překvapilo s tím, že si projekt žije vlastním životem bez ohledu na nějakou masivní kampaň. Za poslední měsíc letošního roku se aktivně zapojilo téměř devět tisíc uživatelů.
Česká republika má originální zvyky, které si podle autorů musí udržet a Ježíšek patří mezi ty nejdůležitější tradice. Smyslem celé akce od roku 2008 je poukázat na krásu českých Vánoc a odmítnout jejich komercionalizaci a amerikanizaci v podobě symbolu Santy Clause. Podle mínění iniciátorů se Vánoce zbytečně stávají svátkem stresu a depresí a adventní čas se každoročně mění v soutěž o nejnaklizenější byt, nejhezčí cukroví a nejdražší dárky na dluh.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama