Aktuality

30.11.2017 01:00

Brno opouští Wizz Air

(red), www.brno-airport.cz Brno opouští Wizz Air
Letecká společnost Wizz Air opouští brněnské letiště v Tuřanech. Po podzimním zrušení spojení mezi Brnem a nizozemským Eindhovenem, vedení společnosti před několika dny oznámilo i ukončení linky do Londýna. Poslední let mezi Brnem a Londýnem se uskuteční 8.ledna 2018.
Letecká společnost k tomu pouze uvedla, že v leteckém průmyslu je běžné, že se lety mění podle sezóny nebo vytíženosti a zákazníkům, kteří kvůli změnám přišli o rezervace, nabízí náhradní lety nebo vrácení peněz, konkrétně 120 procent původní ceny letenky.
Podle údajů společnosti Accolade, která je novým provozovatelem brněnského letiště, nedostatkem cestujících londýnská linka netrpěla. Do října roku 2017 byla vytíženost spoje osmdesát sedm procent, a od ledna do listopadu 2017 využilo linku více než čtyřicet tisíc cestujících.
Společnost Wizz Air končí v Brně po více než sedmi letech a k 8. lednu 2017 skončí s provozem linky na londýnské letiště  Luton.
Společnost Wizz Air začala do Londýna létat z Brna v prosinci 2010, ale už na podzim skončila s linkou do Eindhovenu. Podle předsatvitelů Jihomoravského kraje to může souviset s tím, že Wizz Air přišel s požadavky na dotaci, kterou ovšem krajský úřad odmítl poskytnout. Wizz Air v zimním letovém řádu létá z Brna do Londýna třikrát týdně, ale na trase z Brna do Londýna zůstane irská společnost Ryanair, která létá šestkrát týdně na londýnské letiště Stansted.
Wizz Air před časem oznámila posílení své pozice na londýnském letišti Luton a i nově oznámenou linku z Londýna Lutonu do Bratislavy.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama