Aktuality

04.08.2017 01:00

Brněnské zlepšení

(red), www.brno-airport.cz Brněnské zlepšení
Na letišti v Brně Tuřanech si připsali úspěšné první pololetí roku 2017. Za prvních šest měsíců roku 2017 přiletělo na brněnské letiště sedmdesát tři tisíce pasažérů a odletělo osmdesát tisíc sto třicet tři cestujících. Počet lidí, kteří v Brně jen přestupovali je zatím letos 2 246. Celkový počet odbavených cestujících za prvního půl roku je 155 tisíc, což je nárůst o osmnáct tisíc, v procentním vyjádření je to o čtrnáct procent víc. Loni ve stejném období využilo služby letiště 137 tisíc pasažérů.
Nejpopulárnějšími letními destinacemi jsou letoviska v Bulharsku, Řecku a Turecku a nárůst počtu cestujících i letů zaznamenává pravidelná linka mezi Brnem a Mnichovem. Na lince operují proudové letouny Embraer 135 o kapacitě 39 sedadel a větší Embraer 145 o kapacitě 49 míst. V porovnání s první polovinou roku 2016 se zvýšil počet cestujících na této lince o 2 900, za prvních šest měsíců letošního roku linku využilo 8 400 cestujících.
Od března 2017 se zdvojnásobil počet spojů na dvanáct týdně. V průběhu letního období, v době závodních dovolených je letový řád redukován, ale již od začátku září bude k dispozici 11 letů za týden. Dva lety v pracovní dny a jeden nedělní let.
Při příležitosti oslavy patnáctiletého výročí provozování mezinárodního letiště Brno-Tuřany akciovou společností Letiště Brno chystá společnost pro zájemce Dny otevřených dveří. Lidé budou mít příležitost navštívit zázemí letiště a podívat se do prostor, které jsou v průběhu roku veřejnosti nepřístupné. Akce je naplánována na podzim roku 2017 společně s dalšími aktivitami, jako bude doprovodný program, soutěž o letenky a podobně.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama