Aktuality

29.07.2018 01:00

British Airways na Fidži bez Norů

(red), www.britishairways.com British Airways na Fidži bez Norů
Letecké společnosti British Airways a Fiji Airways, což je národní aerolinie Fidži, před několika týdny uzavřely partnerství, které přinese mnohem více letů mezi Londýnem a Jižním Pacifikem, než tomu bylo doposud. Ovšem akvizice British Airways do norské nízkonákladové společnosti Norwegian Air Shuttle se už nevydařila.
Partnerství British Airways a Fiji Airways tak v praxi znamená, že British Airways od června nabízí lety mezi Singapurem, Los Angeles nebo San Franciscem a fidžijským letištěm v Nadi na webových stránkách ba.com. Pro zákazníky toto partnerství znamená jednoduché rezervování letenek na jednom místě a umožní jim v rámci obou aerolinek získávat věrnostní body Avios, které lze využít ke zlevnění letenek při dalším nákupu.
Partnerství navazuje na to, že společnost Fiji Airways se stala prvním partnerem nové platformy propojující globální aerolinie Oneworld connect. Společnost British Airways je zakládajícím členem této platformy a v jejím rámci také Fiji Airways sponzoruje. Společnost Fiji Airways provozuje mezinárodní a vnitrostátní služby ve 12 zemích a 31 městech včetně Fidži, Austrálie, Nového Zélandu, Samoy, Tonga, Tuvalu, Kiribati, Vanuatu a Šalamounových ostrovů, USA, Hongkongu a Singapuru. Rozšíření nabídky letenek je součástí pětiletého investičního plánu British Airways ve výši 4,5 miliardy liber, v rámci kterého se společnost zaměřuje na zkvalitnění služeb pro své zákazníky.
Společnost British Airways se v nedávné době zajímala i o norské nízkonákladové aerolinie Norwegian Air Shuttle. Norská společnost však odmítla nabídky na převzetí od společnosti IAG, která je majitelem British Airways. IAG v současné době vlastní necelých pět procent akcií Norwegian. Společnost chtěla získat většinu v rychle rostoucí norské firmě, aby tak posílila svůj tržní podíl oproti konkurenci dalších nízkonákladových dopravců, jako je třeba irský Ryanair. Podle společnosti Norwegian vedení firmy obdrželo postupně dvě nabídky od IAG na koupi společnosti, ale obě byly vyhodnoceny jako podhodnocené. IAG potvrdilo, že mezi firmami proběhla jednání, nepodařilo se ale dosáhnout dohody.

(red), www.britishairways.com 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama