Aktuality

05.12.2017 01:00

Bristell v Austrálii

(red), www.exportniuspechy.cz, www.bristell.com Bristell v Austrálii
A australském trhu zažívá úspěch společnost BRM Aero. Tento nejúspěšnější český exportér letounů do tohoto teritoria zde za uplynulých šest let již prodal téměř padesát strojů, a tak v Austrálii zažívají letouny Bristell velký úspěch.
Již od roku 2009 společnost BRM Aero v České republice vyvíjí, vyrábí a prodává lehká sportovní letadla. Letouny Bristell, jejichž první verze byla vyvinuta a prodána v roce 2011, se nyní vyvážejí do celého světa. Firma má vlastní distribuční síť se zástupci nejen po Evropě, ale také v Severní i Jižní Americe, na Blízkém východě či právě v Austrálii, kam se letadla Bristell dovážejí již osm let.
Brett Anderson, dealer společnosti BRM Aero pro australský a novozélandský trh, před lety pro sebe sháněl sportovní letoun. Na místním trhu však nenašel kvalitu, kterou požadoval. Jeho představy naplnilo až letadlo Bristell, a protože s ním byl spokojený, chtěl tuto možnost dát i dalším ustralanům. Jak k tomu uvedl Milan Bříštěla, výkonný ředitel a zakladatel firmy, Brett Anderson strávil čtrnáct dnů ve výrobním závodě a sám se podílel na výrobě celého letadla, aby se mohl seznámit s jeho konstrukcí a mohl se stát plnohodnotným reprezentantem firmy BRM Aero v Austrálii. Podle jeho slov je australský trh s letouny velmi náročný, pro evropské výrobce srovnatelný s trhem americkým.
Brett Anderson, australský dealer BRM Aero a majitel podniku Anderson Aviation k tomu poznamenal, že nejsložitější bylo protlačit letadla přes australskou certifikaci a v současné době pracuje na získání certifikace v jiné kategorii. podle slov Milana Bříštěly se však dodávky na australský trh neliší od jiných, protože firma dodává do všech teritorií letadla v nejvyšší kvalitě, je tak pro firmu vývoz do Austrálie vlastně stejný jako do kterékoliv jiné země.
Brett Anderson k tomu podotkl, že se podařilo už prodat kolem padesáti letounů a tuto chvíli probíhá jednání o prodeji dalších dvaceti osmi strojů. Třetinu zákazníků, podle Andersona, tvoří bývalí piloti, třetinu soukromé osoby a poslední třetinu letecké školy. Největší trh pro BRM Aero představuje východní pobřeží, ale úspěch sklízejí tyto letouny i na Novém Zélandu, kam v posledích dnech zamířily dva letuny. Australský trh je podle slov Milana Bříštěly významný pro BRM Aero i tím, že v době, kdy Evropa uléhá k zimnímu spánku a prodeje slábnou, v Austrálii je léto a obchod jede naplno, což firmě pomáhá udržet plynulý přísun zakázek i v zimním období.
Podle australského dealera společnosti BRM Aero zákazníci oceňují velký a velmi pohodlný kokpit, což je největší devíza na australském trhu, protože zdejší zákazníci s těmoto letadly cestují na velké vzdálenosti, a není výjimkou, že v něm tráví čtyři i pět hodin v průběhu jednoho letu. A nezpochybnitelnou výhodou je i poměr ceny a kvality.
Obě strany jsou se vzájemnou spoluprací velmi spokojené. Anderson si také pochvaluje snížení překážek importu letadel díky vzniku organizací pro jeho podporu, což oběma stranám tento komplexní úkon zjednodušuje. Anderson by se v současné době chtěl zaměřit na zlepšení komunikace v Austrálii a na Novém Zélandu a poté také více na region jižní Asie a Pacifiku, pro který je také dealerem. V minulém roce se BRM Aero v Česku ztrojnásobila výrobní kapacita pro inovace a vývoj nových modelů letounů. Díky tomu bude moci oslovit nové segmenty trhu po celém světě.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama