Aktuality

13.03.2019 19:30

Boeing, FAA a NTSB vyzvaly k dočasnému uzemnění B737 MAX

(red), www.faa.gov, www.boeing.com Boeing, FAA a NTSB vyzvaly k dočasnému uzemnění B737 MAX

Společnost Boeing po konzultaci s americkou Federální leteckou správou (FAA), americkým Národním úřadem pro bezpečnost dopravy (NTSB), a dalšími institucemi a zákazníky doporučila dočasné pozastavení všech 371 dodaných a provozovaných strojů Boeing 737 MAX. Už před tím zastavila provoz Federální letecká správa (FAA).

Federální letecká správa (FAA), které zodpovídá za provoz amerických leteckých společností a za provoz na území Spojených států amerických rozhodla o zastavení provozu letounů Boeing 737 MAX už o několik hodin dříve, ale o den později po evropské agentuře EASA.
FAA ve spolupráci s NTSB shromažďuje veškeré informace o samotném letu etiopského stroje, včetně analýzy údajů ze satelitů. Uzemnění letadel zůstane v platnosti až do dalších informací z vyšetřování, včetně přezkoumání informací ze zapisovačů letových údajů, tzv. černých skříněk. V Etiopii mezitím odborníci z NTSB a FAA spolu s domácími vyšetřovateli pokračují ve zkoumání trosek a zbytků přístrojového vybavení z havarovaného letounu.
Dennis Muilenburg, prezident, generální ředitel, předseda představenstva společnosti Boeing k tomu uvedl, že pro společnost Boeing je bezpečnost cestujících prioritou a je potřeba vyšetřit příčiny nehody s největší odpovědností, a výrobce plně spolupracuje s vyšetřujícími orgány.
Prohlášení FAA k etiopským leteckým společnostem

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama