Aktuality

04.11.2018 01:00

Biometrické technologie v Dubaji

(red), www.bestcg.com Biometrické technologie v Dubaji
Letecká společnost Emirates jako první na světě kompletně integruje využívání biometrických technologií při odbavení svých cestujících na mezinárodním letišti v Dubaji. Implementace technologických novinek již proběhla, následuje pilotní testování, jejichž vývoj probíhal od roku 2015. Pomáhat budou i nedochvilným či ztraceným cestujícím, aby stihli své lety.
Letecká společnost Emirates a její domovské letiště v Dubaji se jako první na světě chystají spustit systém integrovaných biometrických technologií. Díky novým biometrickým touchpointům se cestující budou moci ničím nerušeně pohybovat po mezinárodním letišti v Dubaji.
Společnost Emirates nejdříve zahájí testovací provoz biometrického ověřování na vybraných místech letiště, například u check-inů, u salónku a u nástupních gatů. Následovat bude testování v tranzitních prostorách a pro vyžívání služeb šoférů. Cestující společnosti Emirates budou mít možnost se do testovacího procesu zapojit také
Díky využívání nejnovějších biometrických technologií (rozpoznávání obličeje a oční duhovky) si cestující Emirates budou moci již brzy zkontrolovat svůj let, splnit imigrační formality, vstoupit do salonku Emirates a nastoupit na svůj let jednoduše pouhým procházením se po letišti.
Nejnovější biometrické vybavení bylo již nainstalováno na terminálu 3 dubajského mezinárodního letiště. Oblasti, ve kterých budou tyto technologie nainstalovány, budou jasně označeny. Data o cestujících budou uchována u Generálního ředitelství pro bydlení a zahraniční záležitosti v Dubaji.
Zkušební provoz projektu Smart Tunnel, spadajícího pod Dubai General Directorate of Residency and Foreigners Affairs (GDRFA) a ve spolupráci se společností Emirates, byl zahájen 10. října 2018. Jde o první pasovou kontrolu, kdy cestující pouze projdou tunelem,který jim bez jakékoliv lidské interakce či fyzické pasové kontroly, umožní projít imigrační kontrolou.
„V Emirates se neustále snažíme naše služby inovovat a poskytovat tak naším zákazníkům ještě lepší zážitek z cestování. Nasazení těchto technologií, především Smart Tunnelu, bylo možné díky úzké spolupráci s Dubai General Directorate of Residency and Foreigners Affairs a je to velký úspěch, který jasně demonstruje přístup k inovacím na dubajském letišti,“ řekl Adel Al Redha, Executive Vice President a Chief Operations Officer společnosti Emirates.
„Zavedení integrovaného biometrického systému je v souladu s vládní vizí týkající se inovací a služeb veřejnosti. Výrazně to zlepší nejen zážitek cestujících z letiště, ale také to významně zvýší naši efektivitu,“ dodal za Dubai General Directorate of Residency and Foreigners Affairs. generál Mohammed Ahmed Almarri.
Zpočátku bude technologická novinka dostupná cestujícím First a Business Class a posléze se tyto služby rozšíří i na cestující Economy Class. V budoucnu se tyto technologie potenciálně mohou rozšířit i na další letiště mimo Dubaj.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama