Aktuality

07.07.2018 01:00

Bell zahájil výrobu CMV-22B pro námořnictvo

(red), www.bestcg.com Bell zahájil výrobu CMV-22B pro námořnictvo
Společnost Bell zahájila výrobu celkem padesáti osmi konvertoplánů v hodnotě čtyř miliard amerických dolarů, které budou podle smlouvy dodány americkému námořnictvu, námořní pěchotě, letectvu a kromě toho i japonské armádě. Novými konvertoplány CMV-22B byla také zahájena modernizace přepravní palubní flotily amerického námořnictva.
Společnosti Bell a Boeing v rámci společného programu nazvaného Bell Boeing Joint Program Office, sídlícího ve městě Amarillo v americkém Texasu, získaly zakázku v hodnotě přesahující čtyř miliardy dolarů k převedení dříve získané smlouvy týkající se konvertoplánů V-22 na víceletou smlouvu s pevně stanovenou cenou. Smlouva zajišťuje výrobu a dodání 39 konvertoplánů CMV-22B pro americké námořnictvo, 14 konvertoplánů MV-22B námořní pěchotě, jeden konvertoplán CV-22B letectvu a čtyři konvertoplány MV-22B japonské vládě, která je pořizuje pro potřeby tamní armády. Díky této bjednávce je zajištěna výroba konvertoplánů tohoto typu minimálně do roku 2024.  
Americké námořnictvo využije nové konvertoplány CMV-22B pro přepravu osob a nákladu z pevniny na lodě. Postupně se tak obmění letouny Grumman C-2 Greyhound, které byl ve službě od půlky šedesátých let.
Bell/Boeing V-22 Osprey je konvertoplán s překlopnými rotory, který může startovat a přistávat vertikálně (svisle, charakteristika VTOL) nebo s krátkým vzletem a přistáním (charakteristika STOL). Je určen k plnění úkolů jako konvenční vrtulník s dlouhým doletem, přičemž může dosáhnout rychlosti turbovrtulového letadla. V-22 byl vyvinut a vyrábí jej společně firmy Bell Helicopter Textron a Boeing (Boeing Rotorcraft Systems) a je používán americkou námořní pěchotou a letectvem a zařazení do vojenských složek plánuje v nejbližší době i Japonsko. První let se uskutečnil 19. března 1989 a první stroj byl do služby zařazen 13. června 2007.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama