Aktuality

12.07.2019 01:00

Bell a SOŠCL na konci školního roku

(red), www.bestcg.com Bell a SOŠCL na konci školního roku
Společnost Bell, a Střední odborná škola civilního letectví (SOŠCL) s koncem školního roku 2018/2019 uzavřely úspěšně dalšího cyklu stáží, které americká firma zajišťuje pro studenty školy na své základně na letišti v Ruzyni. Pobočka v Praze je zároveň evropskou centrálou společnosti Bell a její spolupráce se Střední odbornou školou civilního letectví, která vychovává budoucí letecké mechaniky, pracovníky civilního letectví či mechaniky elektrotechniky, probíhá již od roku 2015.
Programem za tu dobu prošly desítky studentů, které mají možnost nahlédnout a zapojit se pod odborným vedením zaměstnanců Bellu do procesu údržby, kompletace a modernizace vrtulníků.
„Pro nás je možnost ukázat našim studentům, jak to reálně v takové firmě, jako je Bell, chodí a co je čeká, k nezaplacení. Jsme za tu možnost Bellu vděční a již nyní diskutujeme příští školní rok,“ říká Jaroslav Deyl, vedoucí odborného výcviku pro obor Letecký mechanik a Mechanik elektrotechnik v SOŠCL. „Zároveň jsme v úzkém kontaktu s průmyslem, pro nějž naše absolventy připravujeme, čili i pro nás pedagogy je to skvělá zpětná vazba,“ dodává.
„Studenti vybraní pro stáž stráví v Bellu vždy jedenáct týdnů. Většina z nich se k nám po skončení povinné praxe vrací, mají zájem o letní brigády či pracovní možnosti po absolvování studia. Vědí již, do čeho jdou, a i my je známe, proto je začlenění do procesu většinou bezproblémové. S nejedním studentem, jenž u nás stáž absolvoval, se potkáváme na odborných konferencích, další podporujeme například formou odborných konzultací, pokud se rozhodnou studovat daný obor i na vysoké škole,“ dodává Jan Michalec, HR Business Partner, Bell, který spolupráci se školami ve společnosti zastřešuje.
Střední odborná škola civilního letectví, Praha-Ruzyně je veřejná střední škola sídlící v městské části Praha 6 v Ruzyni. Škola nabízí úplné střední odborné vzdělání s maturitou. Současná Střední odborná škola civilního letectví byla založena v roce 1953 jako závodní škola práce spadající pod tehdejší Československé aerolinie. V průběhu let se transformovala na Střední odborné učiliště dopravní, jehož nástupnickou organizací je od roku 2006 škola vystupující již pod dnešním názvem.
Společnost Bell je dceřinou firmou konsorcia Textron Inc., a především je výrobcem komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama