Aktuality

10.06.2019 01:00

Bell 505 JRX nad zátokou Ha Long

(red), www.bestcg.com Bell 505 JRX nad zátokou Ha Long
Společnost Bell Helicopter z rodiny Textron Inc., oznámila, že vietnamská letecká společnost Northern Vietnam Helicopter Company (VNH North), dceřiná firma Vietnam Helicopter Corporation (Tổng công ty Trực thăng Việt Nam), zahájila s vrtulníky Bell 505 historicky první turistické lety přes zátoku Ha Long v Tonkinském zálivu, která je od roku 1994 na seznamu světového dědictví UNESCO.
Vietnam Helicopter Corporation a Northern Vietnam Helicopter Company (a další tři sesterské společnosi) provozují flotilu vrtulníků, která zajišťuje mimo jiné přepravní služby pro těžební a turistický průmysl, leteckou záchrannou službu či přepravu VIP. Společnost má ve své flotile stroje AgustaWestland AW189, Airbus (Eurocopter) EC225 respektive 
Super Puma AS 332L2, Airbus (Eurocopter) EC155B1, Mil Mi-17-1V a Mi-172, Guimbal Cabri G2 a také od nedávna nové vrtulníky Bell 505.
Společnost byla založena 20. dubna 1979 vietnamským ministerstvem obrany. V roce 1983 vznikla dceřinná společnost spolupracující s vietnamským vojenským letectvem na kontrole a monitoringu plynovodů, a od roku 1989 vojenské letectvo od 13. září 1983. V roce 1989 vznikly tři dceřinné společnosti Northern Service Flight Company, Southern Service Flight Company a posléze Central Service Flight Company. V roce 2007 se rozšířila společnost o novou dceřinou společnost Hai Au Commercial and Trading JSC (HaiAu TIC). V roce 2010 byla přejmenována společnost na nynější název Vietnam Helicopter Corporation (www.vnh.com.vn).
Vrtulníky Bell 505 bude společnost využívat pro přepravu osob z Hanoje do zátoky Ha Long a na charterové lety, ale také pro pořizování například svatebních, či zážitkových fotografií a letecké snímkování.
„Je nám ctí být součástí tohoto historického okamžiku. Bell 505 je pro turistický průmysl výborný vrtulník, v současnosti již přepravuje turisty v Austrálii, Kambodži, Indonésii a nově i ve Vietnamu,“ uvedl David Sale, výkonný ředitel společnosti Bell pro oblast Asie a Tichomoří.
Northern Vietnam Helicopter Company (Công ty Trực thăng miền Bắc) se rovněž rozhodla zapojit do programu pro zákazníky společnosti Bell, který nabízí komplexní výhodné řešení pro každodenní provoz vrtulníků. Plán nabízí údržbu za fixní cenu, která je vázána na letové hodiny. Tím je šetrný jak k zákazníkově rozpočtu, tak k jeho strojům, a zvyšuje jejich dostupnost za konkurenceschopné sazby.
Vrtulníky Bell 505 Jet Ranger X uvede motor Turbomeca Arrius 2R (505 hp; 377 kW) do rychlosti 232 km/h a uveze 680 kg při prázdné hmotnosti 989 kg. Bell 505 navržený tak, aby byl bezpečný a jeho pilotování bylo snadné, v tom spočívá jeho vysoká přidaná hodnota pro provozovatele. Sedadla směřující dopředu a velká okna zajišťují všem cestujícím během letu vynikající výhled a velké dveře usnadňují nástup a manipulaci s nákladem.
 
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama