Aktuality

12.02.2018 01:00

Bell 412EPI na Filipíny

(red), www.bestcg.com Bell 412EPI na Filipíny
První vrtulník Bell 412EPI je v provozu u české policie od prosince roku 2015 (viz. Papuče, plyšový medvídek, vláček, vrtulník…) a teď se firma Bell Helicopter Textron pochlubila uzavřením smlouvy s filipínským ministerstvem národní obrany o koupi šestnácti vrtulníků téhož typu. Ty bude nově využívat filipínské letectvo (PAF). Nové vrtulníky Bell 412EPI budou vybaveny pokročilými funkcemi a nakonfigurovány pro maximální využití. Prodej helikoptér je součástí modernizace armády Filipín.
„Jsme poctěni, že Bell 412 bude i nadále létat ve službách PAF, a to ještě mnoho dalších let. Být součástí filipínských ozbrojených sil je výsada a závazek, který ve společnosti Bell Helicopter bereme velmi vážně,“ uvedl Sameer A. Rehman, generální ředitel společnosti Bell Helicopter pro Asii a Pacifik, „naše vrtulníky byly v minulosti nedílnou součástí filipínského letectva a jsme rádi, že tato spolupráce bude pokračovat. Těšíme se na rychlé uvedení nových vrtulníku do provozu, aby mohly okamžitě sloužit všem občanům Filipín.“
Nové vrtulníky budou nasazeny při plnění nejrůznějších úkolů, jako jsou pomoc při přírodních katastrofách, při pátracích a záchranných akcích, ale současně také pro přepravu cestujících a zlepšení dopravní obslužnosti.
První helikoptérou, která byla využívána filipínským letectvem již od roku 1955, byl Bell H-13 Sioux, varianta ikonického typu Bell 47. Filipínské letectvo následně od konce šedesátých let provozovalo modifikace typu Bell UH-1H a od roku 1994 také první dva stroje Bell 412. V roce 2015 dodala společnost Bell Helicopter na Filipíny 8 letounů 412EPI.
Bell 412 je stále atraktivním strojem pro mezinárodní zákazníky včetně sboru Kanadské pobřežní hlídky, který nedávno převzal sedm letounů Bell 412EPI. V asijsko-tichomořské oblasti podepsala v roce 2016 prefektura Aichi v Japonsku smlouvu o koupi vrtulníků Bell 412EPI, speciálně pro záchranné hasičské mise a odstraňování následků přírodních katastrof. V roce 2015 japonské pozemní obranné síly objednaly 150 vrtulníků typu UH-X, které jsou postaveny na platformě Bell 412EPI. Ty budou využívány k obraně ostrovů a pomoci při přírodních katastrofách.
Bell 412EPI je oproti starším typům Bell 412 vybaven plně integrovanou skleněnou pilotní kabinou Bell BasiX Pro, která poskytuje přehledné informace o veškerých navigačních systémech pro lepší informovanost o aktuální situaci a maximální bezpečnost. Systém Bell BasiX Pro je speciálně navržen tak, aby splňoval požadavky dvoumotorových vrtulníků a byl optimalizován pro let podle přístrojů (IFR). Využívána avionika zahrnuje také digitální mapy s vysokým rozlišením, elektronické tabulky nebo transpondér příjmu ADS-B signálu letadel. Bell 412EPI je vybaven také systémem BLR Strake a FastFin, který modifikuje zadní nápravu pro optimalizaci průtoku vzduchu a zlepšení manipulace, bezpečnosti a startu stroje.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama