Aktuality

18.03.2017 01:00

Akce k osmdesátinám

(red), www.prg.aero Akce k osmdesátinám
V prvních dnech měsíce dubna 2017 uplyne osmdesát let od zprovoznění pražského ruzyňského letiště. U příležitosti tohoto jubilea připravila akciová společnost Letiště Praha pro cestující i veřejnost mnohá překvapení. Celoroční oslavy odstartuje 5. dubna 2017 výroční let na trase Praha – Piešťany – Brno - Praha s následným nahlédnutím do vize budoucnosti letiště.
Přesně na den výročí 5. dubna 2017 chystá pražské letiště ve spolupráci s Českými aeroliniemi a letišti v Piešťanech a Brně rekonstrukci letu, o němž se dobové zdroje zmiňují jako o vůbec první letecké lince, která zahájila provoz na ruzyňském letišti. Dne 5. dubna 2017 v časných ranních hodinách proto odstartuje z pražského letiště Airbus A319 Českých aerolinií s imatrikulací OK-NEP na speciální let OK 80 směr Piešťany. Jako OK 1937 a OK 2017, bude dále pokračovat po trase prvního letu, který 5. dubna 1937 přistál v Praze - Ruzyni; tj. z Piešťan do Brna a zpět do Prahy.
Návštěvníci letiště se mohou těšit také na interaktivní výstavu, která bude dokumentovat vývoj letiště od jeho založení až po vizi do budoucnosti. Tu si budou moci prohlédnout a vyzkoušet v přízemí veřejné části Terminálu 2 již na konci jara 2017.
Pro širokou veřejnost i milovníky letadel chystá letiště víkend otevřených dveří kombinovaný s přehlídkou letištní techniky, letadel a bohatým programem pro děti. Ve dnech 10.–11. června se tak na Letiště Václava Havla Praha slétne i řada zajímavých a historických letounů. V místě statické přehlídky, na prahu bývalé dráhy 22, by se měl objevit kupříkladu veterán Lisunov Li-2. 
Další zajímavé informace k historii, současnosti a postupně také k vizi budoucnosti letiště najdete na speciální webové stránce www.letisteslavi80.cz, kterou letiště spustilo právě u příležitosti oslav 80. výročí. Zde budou průběžně k dispozici i informace k aktuálně chystaným akcím.
 
 

Menu

Z fotogalerie

15 15

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama