Aktuality

07.10.2018 01:00

Air Arabia Maroc spojí Prahu s Casablankou

(red), www.prg.aero Air Arabia Maroc spojí Prahu s Casablankou
Air Arabia Maroc oznámila od letní sezony zavedení nové linky a zahájila zároveň předprodej letenek. Od 2. dubna 2019 začne Air Arabia Maroc provozovat přímé letecké spojení mezi Prahou a Casablankou. Linka bude cestujícím k dispozici dvakrát týdně, vždy v pondělí a čtvrtek. Operována bude letadlem typu Airbus A320 v konfiguraci jedné cestovní třídy pro 168 cestujících.
Praha měla pravidelné přímé letecké spojení do Casablanky naposledy v osmdesátých letech dvacátého století. Podle odhadů by jej nyní mohlo využít téměř čtrnáct tisíc cestujících v jednom směru ročně. „Letiště Praha již několikátou sezonu nabízí přímé letecké spojení do téměř všech důležitých destinací v Evropě. Jsme proto rádi, že nyní můžeme naši nabídku destinací rozšiřovat také v severní Africe. Casablanca se stane již pátou destinací v tomto regionu s přímým pravidelným leteckým spojením z Letiště Václava Havla Praha,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.
 
Nová linka Air Arabia do Casablanky bude cestujícím k dispozici v těchto časech:
 
 
Casablanka – Praha*
Praha – Casablanka*
pondělí, čtvrtek
14:50–19:40
20:30–23:35
*Jedná se o místní časy
 
Casablanka je největší město a přístav v Maroku. Zároveň je hlavním městem regionu Velká Casablanka a nejvýznamnějším hospodářským a kulturním střediskem země. Žije zde téměř 3,5 milionu obyvatel. Je zároveň městem, které zaměstnává přes polovinu pracovní síly Maroka. Centrum Casablanky bylo postaveno francouzskými architekty v moderním pojetí maurského stylu. Najdeme zde dlouhé příměstské pláže, moderní nákupní střediska i bohatý noční či kulturní život.
Nízkonákladová letecká společnost Air Arabia pochází ze Spojených Arabských Emirátů a byla založena 3. února 2003 emírským dekretem, kterou vydal Sheikh bin Muhammad Al-Qasimi, vládce Šardžá a jeden z členů Nejvyšší rady Spojených arabských emirátů, čímž se stala první low-costovou leteckou společností v Spojených Arabských Emirátech. Air Arabia zahájila činnost 28. října 2003 prvním letem z Šardžá, na mezinárodní letiště v Bahrajnu. Provozuje 52 letounů Airbus A320-200 a v současné sobě ke společnosti míří první šestice nových strojů A321neo. Hlavní základna společnosti je na letišti Šardžá a druhou v Rás al-Chájma). Ke společnosti paří dceřiné regionální divize Air Arabia Maroc (základna v Casablance), Air Arabia Egypt (základna v Alexandrii) a Air Arabia Jordan (základna v Ammanu). Air Arabia létá do více než 130 destinací.
Air Arabia Maroc byla založen jako dceřinná společnosti Air Arabia v roce 2006, ale oficiálně zahájila provoz 29. dubna 2009 a v současné době provozuje osm letounů A320-200
Více informací: www.airarabia.com.  
(red), www.prg.aero
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama