Aktuality

24.04.2020 01:00

ACK České republiky a situace v letecké dopravě

(red), www.ackcr.cz ACK České republiky a situace v letecké dopravě
Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) pozorně sleduje současné dění kolem skupiny Smartwings Group, která se, stejně jako mnohé další letecké společnosti ve světě, dostala bez vlastní viny do finančních potíží.
Je známou skutečností, že společnost Smartwings posledních více než dvacet let zajišťuje téměř výlučně leteckou přepravu pro většinu zákazníků cestovních kanceláří v České republice. Bez její spolupráce by české cestovní kanceláře v loňském roce z důvodu globálního uzemnění letadel typu Boeing 737 MAX nemohly přepravit do zahraničí až třicet procent svých českých klientů. Ve snaze vyhovět jejich požadavkům si skupina Smartwings za cenu nemalých vícenákladů pronajala další letadla. Pokud by se tak nestalo, hrozil by již v roce 2019 kolaps cestovního ruchu v ČR. Nakonec díky tomuto postoji mohli všichni zákazníci českých cestovních kanceláří strávit svou dovolenou podle svých představ.
Smartwings se dále podstatnou měrou podílí i na dopravě zahraničních návštěvníků do České republiky. Spolehlivý český národní dopravce je pro české cestovní kanceláře, hotely, penziony, dopravní společnosti a další obory, úzce navázané na český cestovní ruch, zárukou spolehlivosti, kvality služeb a úspěšného budoucího rozvoje. To potvrzuje i současná situace v ostatních státech EU, které v současné krizové situaci COVID-19 různými formami podporují pozici svých národních leteckých dopravců. Smartwings poskytují kvalitní služby v letecké dopravě a bezpečnost jejich letadel a služeb potvrzuje prestižní osvědčení IOSA (IATA Operational Safety Audit), který je v obchodní letecké dopravě považovaný za důkaz spolehlivosti a vysoké úrovně bezpečnosti.
Asociace cestovních kanceláří České republiky a celý obor českého cestovního ruchu, zaměstnávající bezmála 250 tisíc osob, proto podporuje českého leteckého dopravce a pevně věří, že se podaří jeho situaci vyřešit.
 
Představenstvo Asociace cestovních kanceláří České republiky
(red), www.ackcr.cz
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama