Akce a soutěže

26.05.2018 23:59

Zvesela s Filipem proti zemětřesení

text: (jjk), foto: M.J. Zvesela s Filipem proti zemětřesení
Partička Šohajů měla opět po roce hemžení kolem Rané. Tedy nebylo to rojení jen Šohajů, ale i nějakých dalších, stále vesele křepčících, veteránů, protože se přidalo i nějaké to „Káčko“, jeden horský sokol, Luňák a Olympia. Počasí sice bylo tak trochu vachrlaté, ale i tak se podařily odlétat čtyři disciplíny, jeden přelet a jeden den věnovat tréninku. A to ani nemusel hlídat oblohu nějaký ten svatý přes létání, protože „Závody Šohajů a historických kluzáků“ dolétaly v sobotu 26.května 2018, který je zasvěcen svatému Filipovi Nerimu, který je patronem humoristů a pomáhá proti zemětřesení a proti neplodnosti.
Hemžení Šohajů začalo 19.května 2018, na svatého Petra Celestýna, mezi jehož atributy patří holubice. Takže trochu to něco společného slétáním má. Ale jinak bez zemětřesení, bez neplodnosti, s humorem a holubicí, jen s drobnými pauzami díky počasí, se oldtimerovská soutěž, původně zamýšlená jako monotypová Šohajová, létala od 19.května do 26.května 2018.
Postupem let se setkání Šohajů proměnilo, buď ve slet Šohajů (Šohajádu), nebo závod historických letounů, kterého se účastní i další historické letouny. Ty se hlavně (vedle oldtimerů) u nás rozmnožily, kromě jiného, i díky uzemnění (byť dočasného, ale relativně dlouhodobého) Blaníků v roce 2010.
Takže na Rané se začalo v sobotu 19.května 2018 tréninkovým létáním, ale v neděli se už po několika odkladech soutěžilo. Se začátkem týdne se hrdinní aviatici na historických strojích pouštěli hlavně do souboje s větrem.
Uprostřed týdne svatý Petr plachtařům trochu ulevil a zařídil, aby si mohli odpočinout. Středu tak mohli někteří poznávat krásy Českého středohoří a jiní výrobu větroňů v Kutné Hoře a ve čtvrtek pokračovat relaxací.
Poslední den pracovního týdne se podařilo odlétat jen někomu a v sobotu po několika odkladech, bylo lepší skočit do hasičské nádrže, takže se nezbylo než půl hodiny před osmou večerní vyhásit konečné výsledky a vrhnout se na „stejkovou“ žranici.
 
A ač jsou v názvu Šohajové, na Rané letos zvítězil Bergfalke IV z Náchoda, který vozil Petra Seibrta a Miroslava Burdycha, před Václavem Černým z Plasů na VT-125 Šohaj a domácím Zbyňkem Bicanem také na Šohaji. Ale více k výsledkům je dole a hlavně na www.sohajerana.wbs.cz/6-rocnik-CPZs-2018.html a www.sohaje.aeroklubrana.cz
 
A více obrázků je vidět na stránkách Miloše Jenčíka Závody historických kluzáků 2018 | Raná | 20.-21. 5. 2018 (www.airfoto.jencik.net/foto159.php)
 
 
A pro připomenutí návštěvy Rané v roce 2017 viz. Svatý Jeroným zahodil klíč od léta, Postrach Červené Karkulky opět létá …, Rande seniorů s POTKany, a předchozí roky viz. Vlajky stále vlají a vlčí nedělní bonus a Postrach Červené Karkulky opět létá a v předchozích letech viz. Šedá deka vůkol a konipas nakonec měřil bazén a předchozí návštěvy Rané viz. 2016 Lyžaři a skokani pálili na BlahoslavaZa bedlivého dohledu Boženy, Heinricha a EugenaLyžaři a skokani pálili na Blahoslava, a návštěvy předchozí na Rané v roce 2015 ...dovětek k té zmíněné nové ranské ElipseSurikaty jsou už pod peřinou…Dobře uvařená sedmnáctka k narozeninám (s fotografiemi Miloše Jenčíka) a dále viz: Ferdinand dorazil malé Lipany,  Hlaváček kouká na stranu, žába leze po svahu a Dobré ráno přejí otakárci syslům za trnkovým keřem, a nebo ještě na ty dřívější… viz. Na svatého Václava pěkný den, přijde pohodlný podzimek…,Přískokem vpřed a ani kostel neshořel viz.Takové malé setkání v červenciJaponec nakonec ... léta,  Slunečnice slunily, jiřičky jiřily…Kanáři s Kmotrem na ŠohajíchMezi námi POTKany…., nebo Porouchaná kredenc, Gottlobův stařeček a loučení Tomáše JílkaErwínkovo odpoledne, kalná rána a burlaci na kopciDejme si Koniklec, Kavyl, Ovsíř, Hlaváček…Copak vymřely krávy?A „Skřivánci na niti“ tu řvali jako krávy…Od Jaromíra k Václavu…Deštivý Ranský pohárDalší Ranský pohár dokroužil nad HrádkemPod dohledem Milé hory…Jeżówská miminka Erwina Primavesi se rojila…Přivolávání jara na RanéPomlázka mezi zeleným trojvrším…Loučení s létem na Rané…a pak, že tu neprší…., Hvězdné jitření hlaváčku polního …a na kopci viz. Svatý Václav v ráji uspal surikatyKdyž do ráje přijde podzim…Surikaty na padáku
text: (jjk), foto: Miloš Jenčík www.airfoto.jencik.net
 
 
 

Závody Šohajů a historických kluzáků 2018

Raná u Loun 19. května 2018 – 26. května 2018

 
 

Celkové výsledy OldTimer po úloze 6

 

#

Soutěžící

Klub

Kluzák

HDC

Cel.

             

1

R2

Seibrt Petr Burdych Miroslav

Náchod

Bergfalke IV

77.7

333

             

2

V

Václav Černý

Plasy

VT-125 Sohaj

74.8

261

             

3

L

Zbyněk Bican

Raná

VT-125 Sohaj

74.8

246

             

4

K7

Jaromír Hendrych

Raná

Ka 7

73.5

243

             

5

YZ

Vladimír Abrahám

Raná

Ka 6

79.3

237

             

6

17

Jiří Klicnar

Medlánky

LF-107

78

199

             

7

BKK

Jiří Leník

Raná

Olympia 2b

71.1

175

             

8

F

Major Miroslav Polívka Václav

GAC Benešov

VT-125 Sohaj

74.8

157

             

9

T

Tomáš Mezera

Raná

VT-425 Sohaj

74

155

             

10

77

Karel Lang

Medlánky

VT-425 Sohaj

74

138

             

11

I

Jiří Slouka

Medlánky

VT-125 Sohaj

74.8

100

             

12

24

Dvořák Jakub Markesová Zuzana

Medlánky

VT-125 Sohaj

74.8

79

             

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama