Akce a soutěže

18.08.2019 22:00

Začátek srpna opět s rychlými padáky v Klatovech

(jjk) Začátek srpna opět s rychlými padáky v Klatovech
Na letišti v Klatovech, v areálu jedné z nejmodernějších dropzón nejen v České republice, ale určitě v celé střední Evropě, se ve dnech 14. až 18. srpna 2019 konalo další Mistrovství České republiky ve swoopingu, neboli pilotování a přistání na vysokorychlostních padácích, v rámci už tradiční parašutistické soutěže Pink Canopy Piloting Open 2019. V roce 2019 se zde kromě domácího českého šampionátu, konalo i mistrovství Německa, Rakouska, Nizozemska a Velké Británie. Canopy piloting, nebo také swooping je sice relativně mladý parašutistický sport, ale konkrétně s letištěm v Chaloupkách u Klatov je úzce spjatý už mnoho let, podobně jako bachraté dvoumotorové letouny Short SC.7 Skyvan „Růžových aerolinií“, rakouské společnosti Pink Aviation Services.       
První světový pohár se konal v roce 2003 ve Spojených státech amerických a hned od roku 2004 se začaly mezinárodní soutěže Pink Canopy Piloting Open v tomto odvětví parašutistického sportu konat v Klatovech. V roce 2011 Klatovy hostily i šestý ročník světového poháru a druhé mistrovství Evropy za účasti stovky závodníků z třicítky zemí.
Hojnou účast má tato soutěž každoročně a podle možností se koná zároveň s tuzemským šampionátem i mistrovství Německa, Rakouska, nebo Nizozemska, Maďarska, Velké Británie a dalších zemí.
Na letošním Pink Canopy Piloting Open 2019 se jako obvykle soutěžilo ve třech disciplínách: Speed (tedy rychlosti mezi vytyčenými brankami), Distance (vzdálenosti, což nezaujatému divákovi může připomínat skok do dálky s letmým startem) a Zone Accuracy (tedy přesnosti přistání do „decku“ z plné rychlosti).
Otevřeného Mistrovství České republiky, Německa, Rakouska, Nizozemska a Velké Británie a celého Pink Canopy Piloting Open 2019, kterého se účastnilo 80 soutěžících z dvou desítek zemí, zvítězil jako v loňském roce francouzský parašutista Cedric Veiga Rios, na druhém místě skončila rumunská parašutistka závodící za Spojené arabské emiráty Cornelia Mihai a třetí skončil Argentinec Marcos Darman. S českých reprezentantů skončil Petr Měšták na jednadvacátém místě, Mark Rahbani byl na třicátém osmém místě, 43.Michal Procházka, 61.Karel Šrajbr a 76.Jan Kubeš.
Co se týče domácího českého šampionátu tak se mistrem republiky stal Petr Měšták, před Markem Rahbanim a Michalem Procházkou. 
 
Výsledky celých závodů jsou na http://www.pink.at/de/page/static/35
 
 
(jjk)
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama