Akce a soutěže

23.05.2009 22:09

V Chotěboři na dětském dnu

text,foto: (jjk) V Chotěboři na dětském dnu

Létací veselici, respektive tradiční dětský den dnes 23.května pořádal Aeroklub Chotěboř na svém letišti. Hlavně se tu vydováděly děti, které zde kromě všelijakých atrakcí, také mohly absolvovat zajímavé vyhlídkové lety.

V hlavním programu zde kromě ukázek pozemní techniky místního aeroklubu a chotěbořských hasičů byly v letových ukázkách předvedeny stroje Zlin Z-50 (na „padesátce“ se předváděl český reprezentant Jan Rozlivka), L-60 Brigadýr, historické letouny Aero C-104 a Zlin Z-126 a L-13 Blaník a malé strojky modelářů. A velice milým návštěvníkem byly i dvě čáslavské „Alky“ L-159 ALCA, které předvedly něco ze svého umění. Na děti, jak bylo řečeno, čekaly dětské koutky, skákací žirafa, kolotoče a další vymoženosti. Samozřejmě nezbytností „vesnické“ veselice létavců je i losování tomboly a něco připálených a grilovaných a jiných strašně nezdravých, ale pro mlsný český jazýček tuze chutných laskomin.

O tomto letišti, které svůj největší rozmach zaznamenalo po druhé světové válce toho dnes moc nenapíšu, protože jak se říká: „kde nic není, ani čert nebere“. Tedy je, ale ne k okamžitému použití. Jak jsem se dnes dozvěděl od někdejšího náčelníka letiště v Hořicích a nyní už kmenového pilota a instruktora Aeroklubu Chotěboř Milana Krumla, je tu na letišti velice podrobná kronika, ale bohužel jen v jednom kuse. Jenže místní kronikář je už po smrti a tak poslední období v jeho úctyhodném díle chybí, ale až bude chvíle, tak Chotěboř opět navštívím zahloubám se do tohoto dílka a ěco z těch zápisků přetlumočím. …. Tak o Chotěboři alespoň takto a do Soběslavi na další létací dětský jsem už z Chotěboře doletět nestihl, tak alespoň trochu z bohatého dnešního dne je tady….

(jjk)

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...a podpis ...a podpis
...a podpis
 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama