Akce a soutěže

13.09.2015 19:53

Prý by mělo pršet kvůli vinařům, ale nepršelo

text,foto: (jjk) Prý by mělo pršet kvůli vinařům, ale nepršelo

Hořovické letiště v Tlustici vesměs navštěvuji pravidelně buď někdy v předjaří, či až těsně před „zimní odstávkou“ parašutistických provozů. Ale v tomto roce to mělo být jinak, protože se v Hořovicích konal tuzemský v parašutismu v klasických disciplínách. Bohužel i díky nečekaným událostem, které mne celou sezonu podivně provázejí se mi podařilo dorazit až v sobotu, ale nevlídné počasí celou návštěvu pokazilo. I přes další množství rozličných akcí na jiných místech jsem, ale první nepodařenou návštěvu napravil hned v krátce po prázdninách a 12. září 2015 v Hořovicích se stavil na Memoriálu Josefa Ebra 2015…

Na Tobiáše mají rolníci déšť rádi, nejenom pro osení, ale i pro vinohrady. To říká jedno z českých přísloví. Ale v kalendáři je v současné době v sobotu 12.září jméno Marie. A kromě toho je docela štěstí, že podle pranostiky (ač se to tak tam říká) nepršelo jak mělo, protože to už by byl další „pech“, který mne letos dostihl. Nějak se prostě letos nedaří jak by mělo a celá sezona je provázena leckdy těžko uvěřitelnými událostmi. Proto se mi zdaleka nedaří stihnout, či zaznamenat tolik leteckých událostí a soutěží než v letech minulých. A někdy se prostě připojí i smůla a spiknutí fyzikálních sil. To tak bylo právě v Hořovicích na letišti v Tlustici. Na jaře a na podzim v posledních letech neopomenu hořovické letiště navštívit (samozřejmě po silnici spojující Tlustici a Hořovice a přetínající letiště se pohybuji poměrně často) a cosi z provozu zaznamenat. V tomto roce byla ovšem mnohem lepší a významnější příležitost, protože se na hořovickém letišti konalo Mistrovství České republiky v parašutismu, v klasických disciplínách, tedy v přesnosti přistání a individuální akrobacii pro rok 2015 (viz. Když se čas naplnil…že by remake?). 
Jenže tak jak se nějak dějí v tomto roce různé podivuhodnosti, tak se mi podařilo na tuzemský šampionát dorazit až v sobotu 25.července 2015 a to se od rána tak nějak divně to povětší chovalo a když už po poledni se uklidnilo, přihnala se bouře převeliká, že parašutisté nestíhali skoro ani uklízet všechno z letištní plochy do hangáru (Andulu An-2 tedy především). Takže ze soutěže se mi nepodařilo vyfotit zhola nic.
Nu a tak jsem si říkal, že pro letošek oželím jiné akce včetně jihlavského leteckého dne a v sobotu 12.září 2015 se vypravím do nedalekých Hořovic na letiště v Tlustici na Memoriál Josefa Ebra (…ach to utíká, už utíká sedmý rok…), což je si součást Českého poháru. Tentokrát tedy počasí vyšlo nadmíru a jednatřicítka parašutistů a parašutistek stihla odskákat šest kol a k tomu ještě semifinále a finále. A kromě toho se na letišti zjevilo i cosi dalšího zajímavého, ale o tom jinde. A kromě toho došlo i na vynucenou pauzu, protože domácí Andula OK-UIA je zrovna v „příbramské nemocnici“ Dlouhá Lhota na jakémsi léčení s motorem a tak v Hořovicích zaskakovala plzeňská zelená Andula OK-WHB a ta musela kolem třetí odpolední hodiny rychle kamsi za svými úkoly odletět. Takže ač se spěchalo převelice, stihlo se odskákat úplně všechno co bylo potřeba, protože na rozdíl od konce července bylo mnohem přívětivější povětří.      
Takže při Memoriálu Josefa Ebra 2015 (který je součást Českého poháru) v sobotu 12. září 2015 se soutěže se účastnilo 31 parašutistek (4) a parašutistů (24), junorů (2) a juniorek (1) a tedy osm týmů. V absolutním pořadí Memoriálu Josefa Ebra 2015 je pořadí: 1. Radim Bednář, 2. Daniela Macichová, 3. Petr Chládek; Český pohár: 1. Daniela Macichová, 2. Petr Chládek, 3. Petr Chládek jr., Kategorie muži: 1. Radim Bednář, 2. Petr Chládek, 3. Miroslav Musil; Kategorie žen: 1. Daniela Macichová, 2. Andrea Funková, 3. Irena Janoušková; Družstva: 1.Domácí (Radim Bednář, Petr Chládek, Pavel Pígl, Jiří Černý), 2.Plzeň B (Jan Bečka, Daniela Macichová, Gerald Wagner, Michal Brožek), 3.Hosté (Petr Chládek jr., Petr Bezecný, Tomáš Malásek, Miroslav Musil).
A výsledky jsou na stránkách hořovických parašutistů www.funjump.cz/zavody/index.php
 
text, foto: (jjk)
 [Věnováno mé přítelkyni, která de facto jako inspirace stála za vznikem Magazínu Letiště ČR a díky níž i celý tento projekt existuje, a která t.č. bohužel vzhledem ke své vážné nemoci teprve světa běh a nejen ten letecký opět stále znovu objevuje, (jjk)]  

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama