Akce a soutěže

04.09.2016 12:12

Poklidné Bronislavovo odpoledne…

text, foto: (jjk) Poklidné Bronislavovo odpoledne…
V sobotu 3.září 2016 má podle našeho kalendáře svátek Bronislav. A vlastně to bylo takové klidné Bronislavovo odpoledne. Ono to plánování leckdy nevyjde. Pokud si člověk vybírá z různých akcí (pokud se to netýká zrovna leteckého dne) může se i trochu přepočítat. A tak sázka na jistotu nevyšla tentokrát tak úplně podle předpokladů, protože se na tuto sobotu vyjevilo tolik různých akcí (a z Německa se už už sunula na neděli nějaká vodní fronta), že šestadvacátý ročník tradičního Aerotour na letišti Sazená, vlastně byl vlastně spíš takovým poklidným letním relaxačním odpolednem (okořeněným návštěvou letounu Van's Aircraft RV-8 (viz. Vraždy v Midsomeru doputovaly už i k nám).
A tak 26.ročník letecké rally, který pořádaná Aeroklub Kralupy, který je určen pro motorové  kluzáky, ultralehké a „dospělé“ letouny byl poněkud účastnicky skromnější oproti předchozím ročníkům. Když byla zmínka o motorových kluzácích, tak to možná bude mít i jistu souvislost s tím skromnějším obsazením. V Táboře byl (už také s počínající tradicí) slet Vivatů s doplňkovou navigací a tak se motoroví kluzáci vyskytovali převážně na jihu Čech a ti tradiční účastníci z řad německých pilotů nejspíš v předzvěsti věcí příštích (už od sobotního večera Německo a posléze Českou republiku zaplavil déšť) pro jistotu nepřiletěli, aby zde proti své vůli nebyli nuceni zůstat až do pondělí.  
A tak se na startu sešla jen sedmička posádek a po té, co se rozehnaly mráčky, někdy před jedenáctou hodinou dopolední se několik posádek vydalo na trať. A vzhledem k tomu, že některé posádky letěly identickým strojem, vzniklo z toho takové letní, lehce odpočinkové, nostalgické vlahé odpoledne. Vlastně ani přišedší nezainteresovaný návštěvník by nepoznal, že se zde koná nějaká soutěž. A tak byla chvíle času si v klidu projít hangár a posléze prohlédnout i nečekanou návštěvu v podobě letounu Van's Aircraft RV-8 viz. Vraždy v Midsomeru doputovaly už i k nám).
A výsledky tohoto pomalého klidného odpoledne, v den kdy má svátek Bronislav lze najít na stránkách kralupského aeroklubu www.akkralupy.cz (Aerotour Sazená – 2016)
 
text, foto: (jjk)
 [Věnováno mé přítelkyni, která de facto jako inspirace stála za vznikem Magazínu Letiště ČR a díky níž i celý tento projekt existuje, a která se ze své vážné nemoci pomalu vrací zpět a světa běh a nejen ten letecký znovu objevuje, (jjk)]
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

15 15

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama