Akce a soutěže

03.03.2012 19:12

Petra Slívová opět leteckým sportovcem roku 2011

text,foto: (jjk) Petra Slívová opět leteckým sportovcem roku 2011

Rok se s rokem sešel a opět se rozdávala ocenění nejlepším leteckým sportovcům za uplynulý rok, tedy ten 2011. Tentokrát se změnilo místo konání a slavnostní oceňování se přesunulo do Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a pod záštitu Podvýboru pro vědu, výzkum, letectví a kosmonautiku. Další změnou bylo, že spolupořadateli byli Letecká amatérská asociace České republiky, Svaz leteckých modelářů ČR, Plachtařský Old Timer Klub ČR a Klub leteckých novinářů v součinnosti a Asociací leteckých provozovatelů ČR. V pátek 2. března 2012 si tak ocenění odnesli z Poslanecké sněmovny ocenění letečtí sportovci od rogalistů, přes paraglidisty, historiky až po modeláře, jejichž zástupce Marek Plichta, stejně jako v loňském roce kličkoval s letounkem mezi „cingrlátkovými“ lustry při aeromuzikálu, a který na rozdíl od kolegů se už stačil stát mistrem republiky i pro rok 2012.

 
Tak jako v roce minulém se nejlepší letkyní stala paraglidistka Petra Slívová. Ta se stala v roce 2011 mistryní světa v přeletech a vítězkou světového poháru. V její kategorii paraglidingu se k ní do trojice nejlepších přidali David Ohlídal (mistr republiky v přeletech) a Markéta Tomášková (mistryně světa 2011 v přesnosti přistání). V závěsném létání obsadil první místo (jako obvykle) Dan Vyhnalík, který v roce 2011 stihl být první v Českém poháru, druhý na mistrovství republiky za Petrem Tučkem (ten se ostatně přiřadil k trojici nejlepších rogalistů právě za český mistrovský titul) a 16. na mistrovství světa 2011. Dana Vyhnalíka a Petra Tučka na pomyslných stupních vítězů doplnil ještě Jan Krofta za třetí místo na Mistrovství ČR.
Nejlepším sportovcem Plachtařského Old Timer Klubu byl vyhlášen žamberecký Miroslav Štěpán a k němu se ještě přiřadil Vojtěch Bartoš z Medlánek, který obdržel z rukou Petra Kolmana čestnou cenu časopisu Aerohobby.
Mezi modeláři své loňské vítězství obhájila Gabriela Kaplanová a na řadu přišli motoroví paraglidisté. Mezi těmi si hlavní ocenění odnesl Jiří Koudela, který se stejně jako další z trojice nejlepších Petr Matoušek stal loňským mistrem České republiky a trojici doplnil  Pavel Březina vicemistr ČR a vicemistr British Open a vítěz USA Open v roce 2011.
V kategorii ultralehkého létání si hlavní ocenění odnesli Jan Bém a Olga Záluská za výškový světový rekord 8 072 metrů dosažený 13. září 2010, ale rozhodnutím komise CIMA Mezinárodní letecké federace FAI uznaný 12. listopadu 2011. Oba jmenované doplnili v trojici nejlepších ještě in memoriam Richard Vlach a skokani roku Michael Lacko a Lenka Bejčková.
Od Klubu leteckých novinářů si čestná ocenění odnesli dlouholetý český reprezentant Jan Lukeš a letci a herci Luděk Munzar a pro hlasovou indispozici na slavnostním udílení cen nepřítomný Vladimír Brabec. Dalšími čestnými cenami LAA ČR ověnčenými se stali Ladislav Vejvoda, Věra Brychtová, Romeo Haspra, Dalibor Carbol a Jiří Pour a od Asociace leteckých provozovatelů obdrželi čestnou cenu Marián Mečiar a Jiří Koubík, který rovněž v průběhu oceňování představil i nová metodická videa pro ULL, MPK, PL, ZL „Sportovní létání – bezpečně“ z dílny agentury Cumulus Miroslava Orose jenž i celé oceňování „dirigoval“. A pro úplnost o grafické zpodobení diplomů se postaral Jan Brskovský, o trofeje skláři z umělecké školy ve Světlé nad Sázavou a celou akcí provázel jako obvykle Václav Žmolík.
text, foto: (jjk)

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama