Akce a soutěže

22.07.2018 20:39

Líně patřily parašutistům

text: (jjk) Líně patřily parašutistům
Aeroklub Plzeň - Bory, pokračovatel slavné tradice, dnes sídlí na bývalém vojenském letišti v Líních, nedaleko Dobřan. Zatímco letci se, po zrušení borského letiště, stali součástí Aeroklubu Plzeň – Letkov, parašutisté zůstali u historického názvu a usídlili se právě na největším plzeňském letišti. Byl to právě Aeroklub Plzeň - Bory, který uspořádal na líňském letišti letošní Mistrovství České republiky v parašutismu, v klasických disciplínách. To proběhlo 19. až 22.července 2018 za účasti 18 týmů, tedy šedesáti osmi závodníků, z nichž osm bylo parašutistek. Šampionátu se zúčastnili nejen tuzemští parašutisté, ale Poláci, a velmi atraktivním účastníkem byli parašutisté z Bahrajnu, kteří postavili rovnou tři družstva.
Soutěžilo se jak v individuální akrobacii mužů (celkem 4 kola), tak v přesnosti přistání (8 kol), a víceméně očekávaně, ovládli závody parašutisté Armadního sportovního centra Dukla. Tedy konkrétně parašutisté Dukly Prostějov.
V družstvech zvítězila Dukla I. ve složení Jiří Gečnuk, Libor Jiroušek, Hynek Tábor, Oldřich Šofr, před týmem Dukla II. (Jakub Pavlíček, Petr Směšný, Miloslav Kříž, Bonifác Hájek) a prvím týmem Bahrajnu (Husain Mohamed, Kulaid Ahmed, Naser Abdullah, Abdullah Mastafa).
Absolutním Mistrem České republiky se stal (kombinace závodu v individuální akrobacii a na přesnost přistání) Jiří  Gečnuk, před Oldřichem Šorfem a třetími Liborem Jirouškem a Petrem Chládkem jr.. Petr Chládek jr. se stal zároveň juniorským mistrem republiky. Všichni jmenovaní jsou členy Dukly Prostějov. V akrobacii zvítězil Libor Jiroušek, před Oldřichem Šorfem a Jiřím Gečnukem. Mezi juniory byl nejlepší Petr Chládek jr., který zvítězil i v přesnosti přistání před Jiřím Genčukem a Miloslavem Křížem a Bonifácem Hájkem.
Mezi ženami zvítězila v přesnosti přistání Michaela Mynářová z Aeroklubu Jindřichův Hradec, před Janou Šneiderovou z Aeroklubu Jihlava a Andreou Funkovou z Paraklubu Říp.
 
Celkové podrobné výsledky lze najít na: Otevřené mistrovství ČR v klasických disciplínách 2018 (19.07.2018 - 22.07.2018) v odkazu - https://www.funjump.cz/zavody/index.php
 
text: (jjk)
 

  

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama