Akce a soutěže

25.08.2018 21:22

Kroutili se na obloze v Jaroměři

(jjk) Kroutili se na obloze v Jaroměři
Na letišti v Jaroměři se konalo ve dnech 23. až 25. srpna 2018 Mistrovství České republiky v letecké akrobacii na kluzácích ve třídách Sportsman a Intermediate. Tuzemský šampionát je tak na konci srpna kompletní, protože ve třídách Advanced a Unlimited se soutěžilo už v první polovině července (12. až 14.července 2018) v rámci 6th Danubia glider aerobatic cup 2018 na letišti ve Zbraslavicích. Červencová soutěž byla zároveň předzávodem úspěšného Mistrovství světa, které se konalo od 2. do 11.srpna 2018.
Na letišti v Jaroměři se koná, už mnoho let, pravidelně navigační Pohár věnných měst a Memoriál Václava Bubna. V posledních několika letech se stalo tradicí i Mistrovství České republiky v přesném létání. I když letiště v Jaroměři je díky týmu Flying Bulls Aerobatics Team neodmyslitelně spjato s motorovými akrobatickými stroji, potřetí (v posledních pěti letech) se zde sešli i letečtí akrobaté na kluzácích. Domácí šampionát kluzáků v kategoriích Sportsman a Intermediate se zde konal v letech 2014 a 2016. S roční pauzou (když se závodilo v Jindřichově Hradci) se do Jaroměře mistrovství opět vrátilo. Lze tedy také do jisté míry hovořit o jisté pravidelnosti.
Mistrovství České republiky 2018 v letecké akrobacii na kluzácích kategorií Sportsman a Intermediate se na konci srpna účastnilo patnáct pilotů (ze šestnácti přihlášených) a především od čtvrtka odlétat všem závodníkům čtyři soutěžní sestavy.
V obou třídách se závodníci střídali na trojici kluzáků Schleicher ASK 21 a v kategorii Sportsman byl mezi jedenácti piloty se mistrem republiky se stal Marek Veselý, před Adamem Tomanem a bronzovým Tomášem Michálkem.
Ve třídě Intermediate (čtyři soutěžící) zvítězil Radim Jordán, druhý skončil René Šuman a třetím byl Jiří Krtička.
Tituly z republikových šampionátů jak motorových, tak bezmotorových akrobatů, jsou tedy rozdány, ale ještě ty motorové čeká na přelomu srpna a září akrobatická soutěž v Hosíně a 21. až 23. září 2018 akrobaté bez motoru se potkají v Mladé Boleslavi.
Ale především od 1. do 8. září 2018 proběhne v Jindřichově Hradci Mistrovství Evropy v (motorové) letecké akrobacii nejvyšší kategorie Unlimited. Shodou okolností v téměř totožném termínu s Mistrovstvím světa v roce 1978, kdy v Hosíně titul mistra světa vylétal Ivan Tuček a bronz Jiří Pospíšil. 
 
Kompletní výsledky Mistrovství České republiky 2018 kluzáků Sportsman, Intermediate na obvyklém místě viz https://acro-online.com/event/77/results#combined
 
(jjk)
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama