Akce a soutěže

19.08.2018 20:50

Klatovské vodoměrky

(jjk) Klatovské vodoměrky

 Na letišti v Klatovech, v areálu jedné z nejmodernějších dropzón nejen v České republice, ale určitě v celé střední Evropě, se ve dnech 15. až 19. srpna 2018 konalo další Mistrovství České republiky ve swoopingu, neboli pilotování a přistání na vysokorychlostních padácích, v rámci už tradiční parašutistické soutěže Pink Canopy Piloting Open 2018. V roce 2018 se zde kromě domácího českého šampionátu, konalo i mistrovství Německa a Rakouska. Canopy piloting, nebo také swooping je sice relativně mladý parašutistický sport, ale konkrétně s letištěm v Chaloupkách u Klatov je úzce spjatý už mnoho let, podobně jako bachraté dvoumotorové letouny Short SC.7 Skyvan „Růžových aerolinií“, rakouské společnosti Pink Aviation Services.       

První světový pohár se konal v roce 2003 ve Spojených státech amerických a hned od roku 2004 se začaly mezinárodní soutěže Pink Canopy Piloting Open v tomto odvětví parašutistického sportu konat v Klatovech. V roce 2011 Klatovy hostily i šestý ročník světového poháru a druhé mistrovství Evropy za účasti stovky závodníků z třicítky zemí.
Hojnou účast má tato soutěž každoročně a podle možností se koná zároveň s tuzemským šampionátem i mistrovství Německa, Rakouska, nebo Nizozemska, Maďarska a dalších zemí.
Letošní Pink Canopy Piloting Open 2018 navazoval opět na Big Way Camp pořádaný legendárním parašutistou Petem Allumem, a probíhal souběžně s tréninkovým parašutistickým táborem (leckdy pro celou rodinu) Czech Made Boogie. A jako obvykle se samozřejmě soutěžilo ve třech disciplínách: Speed (tedy rychlosti mezi vytyčenými brankami), Distance (vzdálenosti, což nezaujatému divákovi může připomínat skok do dálky s letmým startem) a Zone Accuracy (tedy přesnosti přistání do „decku“ z plné rychlosti).
Otevřeného Mistrovství České republiky, Německa, Rakouska a celého Pink Canopy Piloting Open 2018, kterého se účastnilo 64 soutěžících z devatenácti států, zvítězil francouzský parašutista Cedric Veiga Rios, druhý skončil Američan Curt Bartholomew a třetí další Francouz Kevin Techer.
Z českých parašutistů skončil na 22. místě Michal Procházka, 29. byl Petr Mešťák, na 42. místě skončil Zbyněk Živný, Jan Kubeš byl 48., Mark Rahbani skončil 53. a Daniel Resler obsadil 57. místo.
V kombinaci tří disciplín se mistrem České republiky stal Michal Procházka. Stříbrnou medaili získal Petr Mešťák a bronz Zbyněk Živný.
V disciplíně Zone Accuracy zvítězil Petr Mešťák, před Markem Rahbanim a Michalem Procházkou.
V disciplíně Distance byl první Michal Procházka, druhý Petr Mešťák a třetí Zbyněk Živný.
A v disciplíně Speed opět vyhrál Michal Procházka, před Danielem Reslerem a Petrem Měšťákem.
 
Podrobnější výsledky na www.pink.at/cpcomp.htm
 
(jjk)
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama