Akce a soutěže

16.09.2018 21:18

Hořovické finále

text, foto: (jjk) Hořovické finále
Ačkoli parašutistická sezona ještě úplně nekončí, a de facto bude pokračovat celou zimu, tak říkajíc pod letňanskou střechou Hurricane Factory, v podobě Evropské tunelové ligy, Český pohár parašutistů napsal v sobotu 15.září 2018 na hořovickém letišti u obce Tlustice svou poslední letošní kapitolu. A broušené poháry za první tři místa v tomto seriálu parašutistických soutěží na území jedné poloviny naší republiky, tedy Čech, získaly na prvních dvou místech dnes dvě dámy. Po šesti závodech první místo obsadila Michaela Mynářová, druhé Andrea Funková a třetí skončil Petr Chládek.
Posledního závodu započítávaného do Českého poháru parašutistů, Memoriálu Josefa Ebra v přesnosti přistání, se zúčastnilo osmnáct parašutistů (z toho dvě parašutistky), kteří vzhledem k přízni počasí absolvovali sedm soutěžních seskoků (včetně semifinále) a první desítka i finále. První místo v Memoriálu Josefa Ebra obsadil Radim Bednář, druhé Martin Gabla a od třetího do pátého místa se seřadila vítězná trojice Českého poháru. Na bronzové příčce skončila Andrea Funková, čtvrtá byla Michala Mynářová a pátý Petr Chládek. Šest základních kol se započítávalo i do soutěže družstev (kterých bylo pět), kterou ovládli „Domácí“ ve složení Michaela Mynářová, Radim Bednář, Petr Chládek, Jiří Černý.
Parašutisté mají na bývalém vojenském záložním letišti u Hořovic už téměř čtyřicetiletou tradici. V roce 1979 zde vzniká parašutistický aeroklub, ke kterému se přidávají i parašutisté z Kladna, Ruzyně, ale i Rakovníka a Berouna, protože para provoz nešel moc dohromady s houstnoucím leteckým provozem ruzyňského letiště. Po roce 1990 armáda ztrácí o letiště zájem a po vypořádání vojenského majetku se dostává do majetku obce Tlustice. Na letišti pokračují parašutisté Aeroklubu Hořovice, ale i přibývá další provoz, staví se nové hangáry a před několika lety se přesouvá i „věž“ z původního místa u původního hangáru k novým hangárům.
Hořovičtí parašutisté, respektive místní aeroklub je od roku 1984 úzce spjat se jménem Josefa Ebra a tak vcelku logicky, po tragické události v červnu 2009, nese od téhož roku Hořovický pohár nový název Memoriál Josefa Ebra.  
 
 
Předchozí návštěvy Hořovic 2017 viz. Alžírský dělník Jeana Gillese v Hořovicích, a v předchozích letech Když prší tak se ohlédneme za tříkolkou, Tak trochu na první pohled bratranec, Prý by mělo pršet kvůli vinařům, ale nepršelo,  Když se čas naplnil…že by remake?),  „Toť problém těžký, ba křiklavý… nebo v předchozích letech Na rozdíl od sondy Ulysses jsme slunce neviděliBez parašutistů Švédové dobyli Řezno a Schwarzenegger Kalifornii … a V podvečer zase bylo létoEyjafjallajökull je pryč, Svatý Mikuláš Tavelič přinesl léto…Sesbíráno cestou a k tomu UXA opět v letu…Hořo, Hořo viceká jsi…Furt fouká a fouká…Když sem přišel asfaltPamátka na kpt.Josefa Matouška v HořovicíchZa paragány v Hořovicích
 
text, foto: (jjk)
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama